Podczas Winobrania uważaj na złodzieja!

02 wrzesień 2022
Autor: 
Podczas Winobrania uważaj na złodzieja! Redakcja/Archiwum

Przed zielonogórskimi policjantami ogromne wyzwanie – zabezpieczenie Winobrania i wszystkich imprez towarzyszących świętu naszego miasta, natomiast przed uczestnikami Winobrania także wyzwanie – nie dać się okraść kieszonkowcom.

Już jutro Dni Zielonej Góry zwane popularnie WINOBRANIEM, a to niestety czas większej aktywności złodziei. Pamiętajmy, że złodzieje kieszonkowi będą chcieli wykorzystać ten czas i każdą nadarzającą się wtedy okazję.

- Kieszonkowcy działają najczęściej w kilkuosobowych grupach. Ich łupem padają telefony komórkowe, saszetki i portfele. Niestety zdarza się często, że kradzieże te są także wynikiem nieuwagi i nieostrożności samych okradzionych, zarówno mieszkańców miasta jak i turystów, którzy zajęci zakupami nie zwracają należytej uwagi na swoje rzeczy osobiste, kieszenie czy torebki - informuje podinsp. Małgorzata Stanisławska z Zespołu Prasowego KMP w Zielonej Górze. - Często ofiarami kieszonkowców padają turyści z zagranicy, którzy zawsze licznie przyjeżdżają na „Dni Zielonej Góry”.

Pamiętajmy, że działalności kieszonkowców sprzyja tłok i dlatego spacerując podczas Winobrania zachowajmy szczególną ostrożność. Nie pozostawiajmy swoich rzeczy ani na chwilę bez nadzoru, zamykajmy dobrze torebki, nie nośmy telefonów i portfeli w tylnych kieszeniach spodni.

Nie zapominajmy jednak, że złodzieje mogą pojawić się także w autobusach miejskich, na przystankach, w centrach handlowych, pubach i wszędzie tam gdzie jest dużo ludzi zajętych zakupami czy uczestniczących w imprezach winobraniowych. Kieszonkowcy wykorzystują każdą nadarzającą się okazję czy to chwilę nieuwagi, niezabezpieczone kieszenie czy też nie zamknięte torebki. Niestety często sami pokrzywdzeni pozostawiają cenne przedmioty bez nadzoru - telefony komórkowe czy portfele pozostawiane na ladach stoisk czy w przymierzalniach stają się okazją i łatwym łupem dla złodzieja. Pamiętajmy o tym i nie stwarzajmy sami okazji dla złodzieja. Zielonogórscy policjanci jak co roku będą przeciwdziałać kradzieżom kieszonkowym podczas Winobrania dlatego na deptaku i wszędzie tam, gdzie będą odbywały się imprezy winobraniowe pojawi się więcej patroli, także po cywilnemu.

Jak co roku sprzymierzeńcem w działaniach na rzecz bezpieczeństwa będzie miejski monitoring. Na deptaku i w jego okolicach przez całą dobę nieprzerwanie działa kilkadziesiąt kamer, które zarejestrują to co będzie się działo podczas Winobrania, a nagrania pomogą w identyfikacji osób popełniających przestępstwa lub wykroczenia.

Czytak także: Już niedługo odbędzie się Lubuski Festiwal Whisky i Alkoholi Mocnych!


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


KMB

 
Nieważne, czego pragniesz - na świecie jest na to miejsce ...

 • Osobówka wjechała w pieszych na pasach w Zielonej Górze. Zobacz film!

  Osobówka wjechała w pieszych na pasach w Zielonej Górze. Zobacz film!

  Poważny wypadek na przejściu dla pieszych w Zielonej Górze. Kierująca osobówką potrąciła dwie osoby. Moment zdarzenia zarejestrowała kamera miejskiego monitoringu.

 • Winobranie 2022. Tysiące widzów na Korowodzie (ZDJĘCIA)

  Winobranie 2022. Tysiące widzów na Korowodzie (ZDJĘCIA)

  Tegoroczne Winobranie powoli się kończy. Dziś, podczas Korowodu Bachus oddał klucze do bram miasta. Uroczystość obserwowało prawie cztery tysiące widzów.

 • Czy rozpoznajesz tego mężczyznę?

  Czy rozpoznajesz tego mężczyznę?

  Policjanci z Komisariatu II poszukują mężczyzny podejrzewanego o kradzież roweru marki KTM Streetmaster w nocy 30.06/01.07 z klatki schodowej bloku przy ulicy Rydza Śmigłego 66. Osoby, które rozpoznają mężczyznę na zdjęciach proszone są o kontakt osobisty lub telefoniczny z komisariatem.

 • Winobranie 2022. No to ruszamy!

  Winobranie 2022. No to ruszamy!

  Dni miasta Zielonej Góry czas rozpocząć! W tym roku oprócz WinoBusów oraz Miasteczka Winiarskiego, w którym skosztować będziemy mogli wyrobów 37 winnic, dzięki współpracy z Fundacją Tłocznia, będzie można zwiedzić również historyczne piwnice winiarskie znajdujących się w okolicach centrum miasta. Fundacja przygotowała również cykl spacerów winiarskich oraz degustacji i spotkań z sommelierami i winiarzami.

 • Miała dwa i pół promila i jechała autem

  Miała dwa i pół promila i jechała autem

  Młodszy aspirant Zbigniew Dobija, policjant komendy miejskiej w Zielonej Górze pracujący na co dzień jako przewodnik psa służbowego udowodnił wczoraj tezę, że policjantem jest się 24 godziny na dobę, bez względu na to czy jest się w służbie czy też poza nią. Wracając po służbie do domu, jadąc samochodem zauważył i zatrzymał nietrzeźwą kierującą, która jak się później okazało, miała dwa i pół promila alkoholu w organizmie. Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi jej do 2 lat pozbawienia wolności i wysoka grzywna.

 • Policja wyznaczyła milion złotych nagrody za wskazanie sprawcy zatrucia Odry!

  Policja wyznaczyła milion złotych nagrody za wskazanie sprawcy zatrucia Odry!

  Policja wyznaczyła milion złotych nagrody za wskazanie sprawcy lub sprawców zatrucia Odry!

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u