Wielka akcja policji na drogach w Lubuskiem. Kontrole trzeźwości i prędkości (ZDJĘCIA)

21 wrzesień 2022
Autor: 
Wielka akcja policji na drogach w Lubuskiem Redakcja

Trwają policyjne działania w ramach "ROADPOL Safety Days". Mundurowi kontrolują prędkość pojazdów i trzeźwość kierowców. Akcję dodatkowo wspiera dron.

Sprawdzanie stanu trzeźwości kierujących, kontrole prędkości pojazdów oraz wyłapywanie wykroczeń na przejazdach kolejowych. Dziś to główne zadania dla lubuskich policjantów z Wydziałów Ruchu Drogowego. Wszystko w ramach akcji "ROADPOL Safety Days", czyli Dni Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego.

Akcja policji na drogach w Zielonej Górze

Do działań od rana przystąpili m.in. policjanci z zielonogórskiej drogówki. Przy wsparciu swoich kolegów z Krosna Odrzańskiego od godziny 7:00 ruszyła akcja na al. Wojska Polskiego w rejonie osiedla Leśnego. Funkcjonariusze sprawdzali trzeźwość kierowców, ale przede wszystkim skupili się na pobliskim przejeździe kolejowym, gdzie obserwowali zachowania kierujących. W tym pomagał im m.in. policyjny dron.

- Kierowcy często próbują pokonać przejazd kolejowy w ostatniej chwili. Przestrzegamy przed tym nie tylko ze względu na wysokie mandaty, które wynoszą 2000 złotych, ale przede wszystkim mówimy tu o własnym bezpieczeństwie. Nietrudno wyobrazić sobie sytuację, gdy samochód spotka się z pociągiem - podkreśla podinsp. Małgorzata Stanisławska, rzecznik policji w Zielonej Górze.

W trakcie akcji na al. Wojska Polskiego funkcjonariusze skontrolowali kilkuset kierowców. Na szczęście żaden z nich nie prowadził pojazdu pod wpływem alkoholu.

Wzmożone działania trwają

Policjanci z Zielonej Góry oraz Krosna Odrzańskiego w ramach "ROADPOL Safety Days" dbają wspólnie o bezpieczeństwo na drogach i przejazdach kolejowych w obydwu powiatach. Oprócz działań na terenie miast obecni byli już m.in. w okolicy przejazdu kolejowego w Buchałowie oraz Połupinie. Należy jednak zaznaczyć, że akcja odbywa się na terenie całego województwa lubuskiego.

- Obserwujemy przy pomocy drona zachowania kierowców i pieszych w rejonie przejazdu kolejowego. Musimy pojawiać się na przejazdach, bo cały czas odnotowujemy wykroczenia dotyczące nie zatrzymania się przed przejazdem lub gdy kierowcy czy piesi przemierzają przejazd mimo zamykających się rogatek - informuje mł. asp. Tomasz Stelmach z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wielkopolskim.

Przeczytaj też: Pożar w Zielonej Górze. Zapaliło się poddasze budynku (ZDJĘCIA)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u