Starsze małżeństwo straciło dach nad głową po wybuchu butli z gazem

02 październik 2022
Autor: 
Starsze małżeństwo straciło dach nad głową po wybuchu butli z gazem Fot. pomagam.pl

Trwa zbiórka pieniędzy na odbudowę domu, który został zniszczony wskutek wybuchu butli z gazem. Dach nad głową straciło starsze małżeństwo.

Wszystko wydarzyło się w niedzielę, 25 września w miejscowości Rybojady pod Trzcielem. W domku jednorodzinnym doszło do wybuchu butli z gazem, która znajdowała się w kuchni. W momencie wybuchu w budynku przebywały dwie starsze osoby. Na miejscu zdarzenia pracowało 9 zastępów straży pożarnej, dwa zespoły ratownictwa medycznego oraz patrole policji.

Dwie osoby zostały poszkodowane

Poważnych obrażeń ciała doznała 70-latka, która znajdowała się najbliżej miejsca wybuchu. Kobieta ma poparzenia drugiego stopnia rąk, nóg, klatki piersiowej i twarzy. Dodatkowo poszkodowana ma poparzone około 35% dróg oddechowych. Mąż kobiety ma poparzone ręce i czoło. 

Zbiórka pieniędzy na odbudowę domu

Na portalu pomagam.pl został założona zbiórka pieniędzy na odbudowę domu starszego małżeństwa. Organizatorem zbiórki jest wnuk Gabriel Górecki. - Wszystkie pieniądze zostaną przekazane do wybudowania domu, albo jak będzie trzeba to do wyleczenia babci i dziadka. - podaje Gabriel Górecki. 

Cel to zebranie 100 tys. złotych, obecnie udało się zebrać około 8% zakładanej kwoty. - Jak będzie za duży nadmiar pieniędzy to wpłacimy je na cel charytatywny. - dodaje organizator zbiórki. 

Czytaj także - Adrian Miedziński wraca do zdrowia po fatalnym wypadku w Zielonej Górze!


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..MB

 
Jesteś na tyle interesujący, na ile głębokie są twoje zainteresowania.Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u