Pędził Audi w zabudowanym blisko 200 km/h! Teraz grozi mu nawet 30 tys. złotych grzywny!

06 październik 2022
Pędził Audi w zabudowanym blisko 200 km/h! Teraz grozi mu nawet 30 tys. złotych grzywny! Lubuska Policja

Pirat drogowy pędził w terenie zabudowanym blisko 200 km/h. Mężczyźnie grozi teraz nawet 30 tys. złotych grzywny!

Wszystko wydarzyło się w poniedziałek, 3 października na terenie powiatu strzelecko-drezdeneckiego. Policjanci z drogówki patrolowali ulice miejscowości Górki Noteckie. Nagle na jednej z ulic zauważyli samochód osobowy marki Audi, który przemieszczał się ze znaczną prędkością. Funkcjonariusze natychmiast ruszyli za osobówką i dokonali pomiaru prędkości.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

Akcja KAS koło Zielonej Góry. Nalot na handlarza nielegalnym tytoniem

Kierujący Audi jechał w terenie zabudowanym z prędkością 195 kilometrów na godzinę, czyli blisko czterokrotnie większą niż dopuszczalne 50 km/h. Policjanci nie czekali ani chwili i natychmiast zatrzymali pirata drogowego do kontroli. Za kierownicą siedział 35-latek, jak się później okazało nie posiada on uprawnień do kierowania pojazdami.

Dodatkowo mężczyzna ma orzeczony trzykrotny zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi. Na domiar złego pojazd, którym się poruszał nie posiada obowiązkowego ubezpieczenia i nie ma aktualnych badań technicznych. Funkcjonariusze postanowili odstąpić od mandatu karnego i skierowali sprawę do sądu. 

Mężczyźnie grozi teraz grzywna w wysokości do 30 tysięcy złotych. Dodatkowo za złamanie zakazów 35-latek może trafić na 5 lat do więzienia. To jednak nie wszystko, ponieważ pojazd nie posiadał ubezpieczenia i przeglądu technicznego, mężczyzna otrzyma karę z Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego w wysokości nawet 6 tys. złotych!

Pojazd został zabezpieczony i odholowany na policyjny parking.

Czytaj także - Zielona Góra: 76-latek wymusił pierwszeństwo motocykliście. Zobacz nagranie!

{youtube}si-MdQCWdbc{youtube}


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u