Pierwsze rondo na DK32 pod Gubinem już skończone. Kosztowało 3,8 miliona

06 październik 2022
Pierwsze rondo na DK32 pod Gubinem już skończone Fot. GDDKiA Zielona Góra | Marek Pilaczyński

Pierwsze rondo na drodze krajowej nr 32 koło Gubina zostało już w pełni ukończone. Inwestycja za blisko 3,8 miliona złotych ma poprawić bezpieczeństwo.

Rondo na drodze krajowej nr 32 w rejonie miejscowości Sękowice i Gubinek łączy się z drogą wojewódzką nr 285. Pierwsze prace przy jego budowie ruszyły w maju tego roku. Pierwotnie roboty miały zakończyć się w lipcu, ale ostatecznie drogowcy ukończyli je dopiero w ostatnich dniach.

- Dobiegła końca przebudowa skrzyżowania DK32 z DW285 koło Gubinka. Prace zostały zakończone i odebrane - informuje GDDKiA Zielona Góra.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

Niemowlę skatowane w Zielonej Górze. "Rozległe obrażenia mózgu"

Inwestycja za blisko 3,8 miliona złotych

Pracami na krajowej "32" zajmowało się Przedsiębiorstwo Drogowe Kontrakt z Krosna Odrzańskiego. Przedsięwzięcie opiewało na kwotę blisko 3,8 miliona złotych i obejmowało oprócz budowy samego ronda między innymi skanalizowanie ruchu w obrębie skrzyżowania poprzez wykonanie dojazdów z zastosowaniem wysp dzielących na wlotach DW285 oraz wydłużonych wysp kanalizujących w formie krzywej "esowej" dla redukcji prędkości na wlotach DK32. Ponadto wykonawca musiał postawić nowe oświetlenie drogowe.

Jak podkreśla GDDKiA Zielona Góra, celem inwestycji jest poprawa bezpieczeństwa ruchu i płynności na skrzyżowaniu. Wcześniej w tym miejscu często dochodziło do licznych kolizji oraz wypadków drogowych.

Pod Gubinem będzie jeszcze drugie rondo

Tuż obok, bo na skrzyżowaniu drogi krajowej nr 32 i drogi wojewódzkiej nr 286 w rejonie miejscowości Pleśno i Czarnowice już niebawem rozpoczną się prace związane z budową kolejnego ronda na trasie. Obecnie GDDKiA Zielona Góra ogłosiła przetarg i do 20 października czeka na oferty wykonawców.

Wybrana firma będzie miała osiem miesięcy od dnia podpisania umowy na wykonanie wszystkich prac. To oczywiście z wyłączeniem okresu zimowego od 16 grudnia do 15 marca.

Przeczytaj też: Zmagania pilotów na lotnisku w Zielonej Górze. Lądowali precyzyjnie, co do centymetra (ZDJĘCIA)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u