Lotnisko Zielona Góra - Babimost. Nie polecimy do Londynu w tym roku. Sprawdź, dlaczego

06 październik 2022
Autor: 
Lotnisko Zielona Góra - Babimost. Nie polecimy do Londynu w tym roku Fot. Port Lotniczy ZG

Lotnisko Zielona Góra Babimost. Jeszcze w tym roku mieliśmy po raz pierwszy polecieć z Babimostu do Londynu. Niestety tak się nie stanie...

Lotnisko Zielona Góra Babimost to najmniejszy, rejsowy port lotniczy w Polsce. Mimo swoich rozmiarów cały czas się rozwija i obok sztandarowego połączenia Zielona Góra - Warszawa pojawiają się nowe kierunki.

W tym roku na wakacje funkcjonowały cztery dodatkowe połączenia. Polskie Linie Lotnicze LOT latały z lubuskiego lotniska do Gdańska, Rijeki (Chorwacja) oraz Burgas (Bułgaria). Ponadto biuro podróży Coral Travel postawiło na czarterowe loty do Antalyi w Turcji z przewoźnikiem Pegasus Airlines.

Z Babimostu do Londynu na pewno nie w 2022 roku

Lotnisko Zielona Góra Babimost szykowało się już dodatkowo na loty do Wielkiej Brytanii, a dokładniej do Londynu. Rejsy na lotnisko Londyn-Luton miały odbywać się przynajmniej 2 razy w tygodniu, z czego przynajmniej jedna rotacja miała być realizowana w weekend. Co ważne połączenie miało już na stałe wpisać się w siatkę połączeń z lubuskiego portu lotniczego, a pierwszy lot planowano na październik tego roku.

Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego przeprowadził procedurę przetargową na realizację rejsów, na które zamierzał przeznaczyć 5,2 miliony złotych. Zainteresowane linie lotnicze mogły składać swoje oferty do 30 września. Niestety przetarg unieważniono, ponieważ żadna z firm nie złożyła swojej oferty.

- Niestety sytuacja na rynku gospodarczym nie jest łaskawa również dla branży lotniczej. Zapewniamy jednak, że dołożymy wszelkich starań, aby rozszerzyć siatkę połączeń o oczekiwane przez was połączenie. Kolejne postępowanie przetargowe zostanie ogłoszone w najbliższych tygodniach. Uruchomienie połączeń do/z Londynu zaplanowane jest na wiosnę przyszłego roku - informuje Lotnisko Zielona Góra Babimost.

Ruch na lubuskim lotnisku

Lotnisko Zielona Góra Babimost obsłużyło we wrześniu 2022 roku 6195 podróżnych oraz 525 operacji lotniczych. Ostatni rekord pasażerów (7679 osób) odprawionych w porcie lotniczym odnotowano w sierpniu tego roku, na co wpłynęły przede wszystkim nowe, wakacyjne połączenia.

Przeczytaj też: Zmagania pilotów na lotnisku w Zielonej Górze. Lądowali precyzyjnie, co do centymetra (ZDJĘCIA)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

 

Top

stat4u