Ślisko na drogach w Lubuskiem. Dochodzi do zdarzeń drogowych (ZDJĘCIA)

21 listopad 2022
Autor: 
Trudne warunki do jazdy w Lubuskiem. Dochodzi do zdarzeń drogowych Fot. Czytelnik, KPP Świebodzin

Utrudnienia na drogach w Lubuskiem. W nocy padał śnieg, a teraz wiele tras jest skutych lodem. To powoduje, że tworzą się korki i dochodzi do kolizji.

Sprawdziły się prognozy pogody i ostrzeżenia synoptyków IMGW. W godzinach nocnych w wielu powiatach województwa lubuskiego spadł śnieg. Opad w połączeniu z ujemną temperaturą spowodował, że znacznie pogorszyły się warunki do jazdy. Niektóre trasy zostały skute lodem.

Na wiele dróg dotarły już pługopiaskarki, ale nie zmienia to faktu, że na części z nich samochody poruszają się z małą prędkością. Ponadto zdarza się, że ciężarówki mają problem z podjazdem pod wzniesienia, co skutecznie blokuje ruch.

Utrudnienia występują przede wszystkim na drogach gminnych, powiatowych lub wojewódzkich. Jak informuje GDDKiA Zielona Góra, wszystkie drogi krajowe w Lubuskiem są czarne i mokre. Jedynie na trasie S3 na odcinku Świebodzin - Zielona Góra lokalnie występuje błoto pośniegowe. Na krajówkach działa obecnie 55 jednostek sprzętu do utrzymania zimowego.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

Barbara Nowacka: Marcin Pabierowski to gwarancja zmiany jakiej potrzebuje teraz Zielona Góra

Dochodzi do zdarzeń drogowych

Oblodzenie nawierzchni dróg spowodowało, że do służb ratowniczych wpływają zgłoszenia o kolizjach. I tak między innymi na drodze wojewódzkiej nr 280 (Zielona Góra - Czerwieńsk) w pobliżu miejscowości Płoty zderzyły się dwa samochody osobowe. Na szczęście nikt nie został poszkodowany.

Do zdarzenia doszło również na przykład w rejonie miejscowości Ługów koło Świebodzina. Tam kierowca samochodu osobowego marki Volkswagen wypadł z drogi. Pojazd zakończył jazdę na boku. Na miejscu interweniowały dwa zastępy straży pożarnej oraz patrol policji. W tym przypadku również obyło się bez osób poszkodowanych.

- Radzimy zdjąć nogę z gazu i jechać wolniej oraz zachować bezpieczną odległość od poprzedzającego pojazdu. Starajmy się wyjeżdżać wcześniej, żeby nie nadrabiać spóźnienia na drodze - apeluje podinsp. Małgorzata Barska, rzecznik policji w Zielonej Górze.

Przeczytaj też: Poważny wypadek koło Skwierzyny. Auto wjechało pod pociąg (ZDJĘCIA)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u