Polacy ukradli pojazdy z Wysp Owczych i Niemiec. Wpadli, gdy wjeżdżali do kraju (ZDJĘCIA)

26 listopad 2022
Autor: 
Polacy ukradli pojazdy z Wysp Owczych i Niemiec Fot. Krajowa Administracja Skarbowa

Krajowa Administracja Skarbowa zatrzymała dwoje Lubuszan. Para próbowała wwieźć do Polski skradzionego busa oraz dwa motocykle. Wkrótce stanie przed sądem.

Wszystko wydarzyło się przed kilkoma dniami w rejonie polsko-niemieckiej granicy. Patrol Służby Celno-Skarbowej zatrzymał na wjeździe do kraju samochód dostawczy marki Fiat. To miała być, zwykła rutynowa kontrola.

- Pojazdem wracało do kraju dwoje Lubuszan. Podczas kontroli funkcjonariusze zauważyli, że silnik auta pracuje, mimo że w stacyjce nie było kluczyka. Kiedy kierowca miał ponownie uruchomić samochód, chciał użyć śrubokrętu - informuje Ewa Markowicz, rzecznik lubuskiej KAS.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

Zadłużenie miasta na koniec 2024 r. skoczy do prawie 664 mln zł. Prezydent Dariusz Lesicki: To będzie najwyższy w historii budżet. Czekają nas ogromne inwestycje ...

Ukradli pojazdy z Wysp Owczych i Niemiec

Na pace dostawczaka znajdowały się dwa motocykle. Zarówno jednoślady, jak i samochód zostały sprawdzone w europejskich bazach danych. Wówczas na jaw wyszło, że wszystkie pojazdy pochodziły z kradzieży.

- Motocykle skradziono w Niemczech. Ponadto podczas przeszukania funkcjonariusze znaleźli oryginalne tablice rejestracyjne busa. Pochodziły z Wysp Owczych. Wartość skradzionych pojazdów to ponad 150 tysięcy złotych - dodaje Markowicz.

Kierowca oraz pasażerka zostali zatrzymani i przekazani do dyspozycji policji. Jeśli potwierdzą się zarzuty paserstwa, parze będzie grozić kara do 5 lat pozbawienia wolności. Policja zabezpieczyła także skradzione pojazdy.

Przeczytaj też: Osobówka wypadła z drogi koło Zielonej Góry. Kierująca zjeżdżała z ronda (ZDJĘCIA)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u