Zielona Góra: 80-latka wyrzuciła 40 tys. złotych przez okno. Uwierzyła oszustom!

28 listopad 2022
Autor: 
Zielona Góra: 80-latka wyrzuciła 40 tys. złotych przez okno. Uwierzyła oszustom! Redakcja/Archiwum

Kolejna udana próba oszustwa w Zielonej Górze. Tym razem w historię oszustów uwierzyła 80-letnia kobieta, która wyrzuciła 40 tys. złotych przez okno!

Oszuści w Zielonej Górze nie próżnują. Kilka dni temu doszło do kolejnej udanej próby oszustwa metodą na policjanta. Do 80-letniej zielonogórzanki w pierwszej kolejności zadzwoniła kobieta, która podawała się za pracownicę Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Podczas rozmowy oszustka wypytała 80-latkę o adres do wysyłki dokumentów. Po chwili do seniorki zadzwonił kolejny oszust, który podawał się za policjanta.

Oszustwo na policjanta Zielona Góra

Mężczyzna przedstawił się starszej kobiecie z imienia i nazwiska, a także podał swój stopień i numer służbowy. Dodatkowo fałszywy policjant polecił seniorce sprawdzenie jego danych dzwoniąc pod numer 997. 80-latka skorzystała z rady i wybrała na klawiaturze numer, niestety nie zakończyła poprzedniego połączenia - więc dane fałszywego policjanta potwierdził oszust. Następnie fałszywy policjant poinformował seniorkę, że telefon z Zakładu Ubezpieczeń Społeczny wykonała złodziejka, która została zwolniona z banku, a policja teraz prowadzi działania przeciwko oszustom. 

- Przestępca wystraszył seniorkę mówiąc, że teraz złodzieje znają jej adres i będą ją obserwować, żeby ją okraść. Oszust wypytał 80-latkę czy ma w domu jakieś pieniądze, pokrzywdzona policzyła posiadaną gotówkę cały czas rozmawiając z oszustem - opisuje podinsp. Małgorzata Barska, Oficer Prasowy Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze.

Kobieta ostatecznie zdołała uzbierać 40 tys. złotych. Oszust bez skrupułów kazał spakować kobiecie zebraną gotówkę do siatki i wyrzucić przez okno. Pieniądze miały wrócić w ciągu 2 godzin, niestety nie wrócą zapewne już nigdy...

Czytaj także - Pijany mężczyzna "trenował" sztuki walki na deptaku w Zielonej Górze. Straty wyceniono na 8 tys. złotych!


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


 

MB

 
Jesteś na tyle interesujący, na ile głębokie są twoje zainteresowania.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

 

Top

stat4u