Świebodzin: Agresywny 34-latek szalał w pociągu. Straty to 40 tysięcy złotych (ZDJĘCIA)

29 listopad 2022
Autor: 
Świebodzin: Agresywny 34-latek szalał w pociągu Fot. KPP Świebodzin

Powybijał szyby, pociął siedzenia i uszkodził urządzenia w pociągu Polregio. To bilans strat, które narobił 34-letni mężczyzna. Agresora zatrzymali policjanci.

Wszystko wydarzyło się w środę, 23 listopada. Mężczyzna, który podróżował pociągiem należącym do Polregio nagle wpadł w szał. Zaczął ciąć siedzenia oraz niszczyć urządzenia wewnątrz wagonu. Z czasem wybił on również szyby.

Obsługa pociągu nie była w stanie poradzić sobie z agresorem i wezwała na pomoc patrol policji. Skład zatrzymał się na dworcu w miejscowości Mostki (gmina Lubrza). To właśnie tam mundurowi obezwładnili i zatrzymali mężczyznę.

Był poszukiwany

- Zatrzymany 34-latek nie odpowiadał na żadne pytania. Wkrótce przeprowadzone czynności ujawniły przyczynę. Mężczyzna był poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności w wymiarze pół roku - relacjonuje asp. Marcin Ruciński, rzecznik policji w Świebodzinie.

Już wkrótce mężczyzna odpowie za swoje zachowanie przed sądem. Usłyszał zarzut zniszczenia mienia, za który grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Straty wyrządzone przez 34-latka wyceniono na około 40 tysięcy złotych.

Policja informuje, że niejednokrotnie mienie publiczne traktowane jest jak niczyje. - Wiele osób nie tylko nie potrafi uszanować i pozostawić w czystości po sobie miejsc, ale również w różnym stopniu uszkadza czy sprawia, że przestaje być zdatne do użytku - podkreśla asp. Ruciński.

Przeczytaj też: Zima nie zaskoczy kolejarzy? "Będziemy przygotowani na wszelkie scenariusze"


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u