Zielona Góra: Zadzwonił na 112 i krzyknął "pomocy". 27-latek zapłacił ponad 4 tys. złotych!

09 grudzień 2022
Autor: 
Zielona Góra: Zadzwonił na 112 i krzyknął "pomocy". 27-latek zapłacił ponad 4 tys. złotych! Redakcja

Mieszkaniec Zielonej Góry zadzwonił na numer alarmowy 112 i bezpodstawnie wezwał pomoc. Sąd wydał wyrok nakazowy i mężczyzna zapłaci kilka tysięcy złotych kary!

Wszystko wydarzyło się 21 stycznia 2022 roku około godziny 19. Wówczas pod numer alarmowy 112 zadzwonił 27-letni mieszkaniec Zielonej Góry, który krzyknął tylko "pomocy" i się rozłączył. Operator Centrum Powiadamiania Ratunkowego próbował dzwonić na ten numer, niestety nikt nie odbierał telefonu. Ostatecznie do sprawy zaangażowano zielonogórską policję.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

Okno Życia Zielona Góra. Dziś trafił tam miesięczny chłopiec ...

Funkcjonariusze sprawdzili numer telefonu, z którego wezwano pomoc i ustalili miejsce zamieszkania właściciela. Po chwili policjanci byli już w mieszkaniu 27-latka. Na miejscu prócz młodego mężczyzny znajdowała się także jego matka oraz jej partner. 

Mężczyzna zachowywał się agresywnie wobec policjantów, był pobudzony i nie chciał im niczego wyjaśnić - podaje podinsp. Małgorzata Barska, Oficer Prasowy Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze. Mundurowi ustalili, że to nie pierwszy raz, kiedy 27-latek dzwoni na numer alarmowy. Wcześniej dzwonił również do strażaków.

Sprawa trafiła do sądu rejonowego w Zielonej Górze, który na podstawie materiałów zgromadzonych w postępowaniu o wykroczenie prowadzonym w zielonogórskiej komendzie, wydał wyrok nakazowy. Mężczyzna został uznany za winnego wywołania fałszywego alarmu i otrzymał karę grzywny w wysokości 1500 złotych. 

Dodatkowo 27-latek zapłaci 1000 złotych nawiązki na rzecz Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze. Młody mężczyzna poniesie także koszty postępowania w wysokości 70 złotych oraz koszty opłaty od skazania w kwocie 1500 złotych. Łącznie zielonogórzanin musi zapłacić ponad 4 tys. złotych!

Czytaj także - Rozszczelniona butla z gazem powodem ewakuacji szkoły podstawowej w Klenicy


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


MB

 
Jesteś na tyle interesujący, na ile głębokie są twoje zainteresowania.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

 

Top

stat4u