Interwencja WIOŚ Zielona Góra w gminie Bytom Odrzański. Na działce składowano odpady

09 grudzień 2022
Interwencja WIOŚ w gminie Bytom Odrzański Fot. WIOŚ Zielona Góra

Gmina Bytom Odrzański. Dzierżawca jednej z nieruchomości składował odpady na działce. Potwierdzili to inspektorzy WIOŚ Zielona Góra, którzy latali dronem.

Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska w Zielonej Górze coraz częściej wykorzystuje bezzałogowe statki powietrzne. Drony pomagają im między innymi w szybkiej identyfikacji miejsc nielegalnego składowania odpadów. Identycznie w przypadku terenów, na którym odbywa się na przykład nielegalny demontaż pojazdów.

Gmina Bytom Odrzański i składowisko śmieci

W ostatnim czasie inspektorzy używali drona na terenie gminy Bytom Odrzański. Po wcześniejszym zgłoszeniu prawdopodobnie przez mieszkańców przeprowadzili oni kontrolę interwencyjną na jednej z posesji.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

Akcja KAS koło Zielonej Góry. Nalot na handlarza nielegalnym tytoniem

- Inspektorzy wykonali nalot bezzałogowym statkiem powietrznym. Na podstawie sporządzonej dokumentacji fotograficznej ustalono, że na działce znajdują się odpady, a wśród nich zużyte opony oraz kable zawierające ropę naftową, smołę i inne substancje niebezpieczne. Ponadto były tam zużyte lub nienadające się do użytkowania pojazdy, metale nieżelazne i, tworzywa sztuczne - relacjonuje Joanna Michalik-Pietraszak, rzecznik WIOŚ Zielona Góra.

Ostatecznie po kontroli dzierżawca nieruchomości usunął odpady. W tym miejscu warto zaznaczyć, że nawet na własnej posesji nie może składować oraz magazynować śmieci w dowolny sposób. Przepisy ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach nakazują gromadzenie odpadów w odpowiednich workach i pojemnikach.

Widzisz nielegalne wysypisko śmieci? Wyślij anonimowe zgłoszenie

W ostatnich latach zdecydowanie nasiliło się m.in. zjawisko porzucania odpadów przez nieuczciwe podmioty. I tak nielegalne wysypiska śmieci możemy znaleźć w lasach czy na opuszczonych terenach przemysłowych. Duży problem stanowi też porzucanie odpadów na posesjach osób prywatnych.

Główny Inspektorat Ochrony Środowiska zachęca więc ludzi do zgłaszania nielegalnych składowisk odpadów. Na stronie inspektoratu opublikowano specjalny formularz, który w łatwy sposób umożliwia wysłanie anonimowego zgłoszenia. Wystarczy wskazać lokalizację i dodać krótki opis.

Przeczytaj też: Pożar kamienicy w Przemkowie. Na pomoc przyjechali strażacy z lubuskiego (ZDJĘCIA)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u