Akcja celników na bazarach w Lubuskiem. Zabezpieczono blisko 1,7 tysiąca podrobionych ubrań

30 grudzień 2022
Autor: 
Akcja celników na bazarach w Lubuskiem. Zabezpieczono blisko 1,7 tysiąca podrobionych ubrań Fot. Krajowa Administracja Skarbowa

Krajowa Administracja Skarbowa ujawniła blisko 1700 sztuk podrabianej odzieży na bazarach w Łęknicy i Słubicach. Ich jakość znacząco różni się od oryginałów.

Wszystko wydarzyło się przed kilkoma dniami. Krajowa Administracja Skarbowa w tym samym czasie przeprowadziła kontrole na dwóch lubuskich bazarach. Mundurowi pojawili się na stoiskach w Łęknicy oraz Słubicach.

- Funkcjonariusze zatrzymali 1678 sztuk odzieży, która naśladowała swoim krojem i oznakowaniami produkty największych światowych producentów. Najwięcej było bluz, kurtek i zimowych czapek - relacjonuje Beata Downar-Zapolska z Izby Administracji Skarbowej w Zielonej Górze.

"Dalszy los podróbek zależy od właścicieli znaków"

Mundurowi przesłuchali już wszystkich sprzedawców. Ponadto powiadomili oni o ujawnieniu podróbek właścicieli znaków towarowych.

- Rzeczywista wartość tych towarów jest niewielka, jednak za oryginalne rzeczy trzeba byłoby zapłacić ponad 2 miliony złotych. Dalszy los podróbek zależy od właścicieli znaków towarowych. Mogą oni wystąpić na drogę sądową i dochodzić swoich praw - dodaje Downar-Zapolska.

Dalsze czynności w sprawie oraz postępowanie prowadzi Lubuski Urząd Celno-Skarbowy w Gorzowie Wielkopolskim.

Przeczytaj też: Sylwester 2022. Policja i straż pożarna apeluje o bezpieczne używanie fajerwerków (FILM, ZDJĘCIA)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

 

Top

stat4u