Sanitariusz blokuje auto osoby niepełnosprawnej w Zielonej Górze (FILM)

05 styczeń 2023
Autor: 
Pracownik transportu medycznego zastawia auto osoby niepełnosprawnej w Zielonej Górze Fot. Materiał Czytelnika

Niecodzienna sytuacja w Zielonej Górze. Pracownik firmy świadczącej usługi transportu medycznego zastawił cegłami samochód osoby niepełnosprawnej!

Wszystko wydarzyło się we wtorek, 3 stycznia około godziny 13 na ulicy Świętej Kingi w Zielonej Górze. Pracownik firmy świadczącej usługi transportu medycznego miał problem z przejazdem busem marki Ford przez wąską uliczkę, wzdłuż której zaparkowany był samochód osobowy marki Chrysler. Po kilku próbach wreszcie udało mu się przejechać i na tym cała sprawa powinna się zakończyć, jednak zdenerwowany sanitariusz postanowił dać upust swoim emocjom i zablokował wadzący mu samochód osobowy.

Sanitariusz blokuje auto osoby niepełnosprawnej w Zielonej Górze

Mężczyzna sporo się napracował, aby zablokować zaparkowany wzdłuż drogi pojazd. Na nagraniu z kamery monitoringu, które udostępnił naszej redakcji Pan Tomasz widać, że sanitariusz najpierw wykorzystał znajdujące się w pobliżu worki z odpadami, które przeniósł bezpośrednio na przód oraz tył osobówki. Następnie mężczyzna wrócił do swoich obowiązków służbowych i odebrał pacjentkę.

Po kilku minutach zdesperowany sanitariusz znów zaczął zastawiać stojącą osobówkę. Tym razem mężczyzna postanowił zastąpić worki z odpadami na rzecz znalezionych w pobliżu betonowych bloczków, które ustawił pod kołami pojazdu. Worki wróciły na swoje miejsce. Na koniec sanitariusz porobił jeszcze kilka zdjęć zaparkowanego pojazdu oraz pomachał do kamery monitoringu. 

Zaparkowany wzdłuż drogi pojazd należy do osoby niepełnosprawnej

Zastawiony przez sanitariusza pojazd należy do osoby niepełnosprawnej, świadczą o tym duże naklejone na przedniej oraz tylnej szybie niebieskie naklejki z symbolem osoby na wózku inwalidzkim. - Sam fakt, że sanitariusz takie rzeczy robi osobie niepełnosprawnej jest karygodne i żenujące - pisze zbulwersowany Pan Tomasz. 

W tej sprawie skontaktowaliśmy się z firmą świadczącą usługi transportu medycznego, właściciel nie chce komentować sprawy, jednak zachowanie swojego pracownika uznał za niestosowne. Wiemy też, że mężczyzna nie poniósł obecnie z tego tytułu żadnych konsekwencji. Zielonogórska policja nie otrzymała zgłoszenia dotyczącego nieprawidłowego parkowania na ulicy Świętej Kingi w ostatnich dniach. 


Zobacz materiał wideo z kamery monitoringu:


Czytaj także - Ponad 17,5 tysięcy interwencji pogotowia z Zielonej Góry w 2022 roku. Medycy mieli co robić (ZDJĘCIA)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.MB

 
Jesteś na tyle interesujący, na ile głębokie są twoje zainteresowania.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

 

Top

stat4u