Słońsk: Sześciu mężczyzn handlowało narkotykami. Usłyszeli 61 zarzutów (ZDJĘCIA)

07 styczeń 2023
Słońsk: Sześciu mężczyzn handlowało narkotykami. Usłyszeli 61 zarzutów Fot. KPP Sulęcin

Marihuana, amfetamina i sześciu zatrzymanych. To efekt policyjnych działań na terenie gminy Słońsk koło Sulęcina. Mężczyźni handlowali narkotykami.

Można wręcz stwierdzić, że gmina Słońsk w powiecie sulęcińskim narkotykami stoi. Jeszcze nie tak dawno policjanci zatrzymali tam samochód, w którym znajdował się m.in. 21-letni diler, a teraz przeprowadzono zatrzymania do kolejnych spraw. Tutaj również chodziło o handel substancjami psychotropowymi i środkami odurzającymi.

Trzymali narkotyki w zamrażarce i zawiniątkach po cukierkach

Do pierwszej sprawy zatrzymano łącznie pięciu mężczyzn w wieku od 20 do 37 lat. Funkcjonariusze wyłapywali podejrzanych przede wszystkim w miejscach zamieszkania, ale również podczas podróży samochodem.

- Amfetaminę i marihuanę ujawniali w dość nietypowych miejscach, począwszy od zamrażarki, na zawiniątkach imitujących słodycze kończąc. W toku prowadzonego śledztwa łącznie ujawniono blisko 900 gramów narkotyków. Na poczet przyszłych kar zabezpieczono gotówkę o wartości niemal 170 tysięcy złotych - relacjonuje sierż. sztab. Klaudia Biernacka, rzecznik policji w Sulęcinie.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

Kradzież na terenie szpitala. Jest nagranie z monitoringu

Zatrzymani usłyszeli 56 zarzutów, które dotyczyły głównie posiadania narkotyków oraz handlu substancjami zabronionymi. Ponadto u jednego z podejrzanych policjanci zabezpieczyli broń palną, na którą nie posiadał zezwolenia.

Wpadł, bo miał przy sobie amfetaminę

W ostatnich dniach na terenie gminy Słońsk mundurowi zatrzymali także 37-latka, który w sportowej saszetce posiadał amfetaminę. Na tym sprawa się jednak nie zakończyła, ponieważ funkcjonariusze postanowili przeszukać dom, w którym mieszkał mężczyzna.

- Podczas przeszukania ujawniono ponad 90 gramów amfetaminy oraz marihuanę, a także przyrządy służące do ich przetwarzania. Zebrany materiał pozwolił na przedstawienie zarzutów posiadania, handlu oraz przemytu wewnątrzwspólnotowego znacznych ilości narkotyków, a także posiadania przyrządów służących do ich przetwarzania - informuje sierż. sztab. Biernacka.

Policja przypomina, że za posiadanie przyrządów służących do przetwarzania narkotyków grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, natomiast za posiadanie znacznej ilości narkotyków oraz handel narkotykami grozi kara do 10 lat więzienia. Wewnątrzwspólnotowy przemyt znacznych ilości substancji zabronionych zagrożony jest z kolei odsiadką do 15 lat.

Przeczytaj też: Nowi policjanci w Lubuskiem. Do garnizonu dołączyło 49 funkcjonariuszy (ZDJĘCIA)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u