Zielona Góra: Nie wyrzucaj choinki do śmietnika. Zabierze ją EKOPatrol. Sprawdź harmonogram

06 styczeń 2023
Autor: 
Zielona Góra: Nie wyrzucaj choinki do śmietnika. Zabierze ją EKOPatrol Fot. ZGK Zielona Góra

Jak pozbyć się choinki po świętach? Zabierze ją EKOPatrol Zielona Góra, który po raz kolejny rusza do akcji. Sprawdź harmonogram wywozu choinek.

Świąteczne drzewka wcale nie muszą lądować w koszach na śmieci i nie trzeba wyrzucać ich też do lasu. Z inicjatywy Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Zielonej Górze miejski Zakład Gospodarki Komunalnej corocznie organizuje specjalny EKOPatrol, który później da świątecznym drzewkom drugie życie. W tym roku będzie to już szósta edycja.

- Dlaczego warto oddać nam choinkę? Nie musicie jej sami odwozić do PSZOK-u, choinkowe zrębki użyźnią ziemię pod miejskimi roślinami, a dodatkowo drzewka zawieziemy do podzielonogórskiego gospodarstwa agroturystycznego Malinówka, gdzie czekają już na nie tamtejsze zwierzęta, dla których zielone igiełki to prawdziwy rarytas - informuje ZGK Zielona Góra.

EKOPatrol rusza już wkrótce

EKOPatrol wyruszy do akcji już w poniedziałek, 9 stycznia. Swoje działania zacznie od tzw. starego miasta, a z czasem pojawi się w dzielnicy Nowe Miasto. Choinki należy zostawiać pod pergolą śmietnikową w miejscu, gdzie są widoczne.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

Dziecko samowolnie opuściło przedszkole. Nikt tego nie zauważył

- Oddając drzewko, pamiętajmy też o tym, żeby nie było zapakowane w folię. Jest to ważne, ponieważ później je zrębkujemy i trafi do was jako nawóz doskonale użyźniający glebę pod kwasolubnymi roślinami. Nie jesteśmy w stanie rozpakować każdej choinki - apeluje Agnieszka Miszon, rzecznik ZGK Zielona Góra.

Wywóz choinek Zielona Góra - harmonogram

Szczegółowy harmonogram wywozu choinek z "starej" części Zielonej Góry znajdziecie tu: KLIKNIJ TUTAJ. Zakład wymienił wszystkie ulice oraz terminy wystawiania choinek.

W dzielnicy Nowe Miasto program prezentuje się w następujący sposób:

 • Krępa/Łężyca - 10-11.01
 • Zawada - 12.01
 • Jany, Stożne - 13.01
 • Przylep - 16-17.01
 • Racula - 18.01
 • Drzonków 19-20.01
 • Sucha, Ługowo - 23.01
 • Barcikowice, Zatonie, Marzęcin - 24.01
 • Ochla, Jeleniów - 25.01
 • Kiełpin, Jarogniewice - 25.01
 • Stary Kisielin - 26-27.01
 • Nowy Kisielin - 30-31.01

Przeczytaj też: Ponad 17,5 tysięcy interwencji pogotowia z Zielonej Góry w 2022 roku. Medycy mieli co robić (ZDJĘCIA)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u