Nowi policjanci w Lubuskiem. Do garnizonu dołączyło 49 funkcjonariuszy (ZDJĘCIA)

06 styczeń 2023
Autor: 
Nowi policjanci w Lubuskiem. Do garnizonu dołączyło 49 funkcjonariuszy Fot. KWP Gorzów Wlkp.

Lubuska Policja ma 49 nowych funkcjonariuszy. Stróże prawa ślubowali już na sztandar, a wkrótce po ukończeniu kursu podstawowego trafią do jednostek w regionie.

W Komendzie Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wielkopolskim odbyło się ślubowanie nowych policjantów. Młodzi adepci to 16 funkcjonariuszek i 33 funkcjonariuszy.

- Już niebawem adepci trafią na kurs podstawowy do szkoły Policji w Pile, gdzie poznają tajniki służby. Następnie czeka ich proces adaptacyjny i wreszcie służba w swojej macierzystej komendzie. Odpowiednio wyszkoleni i przygotowani do zapewniania bezpieczeństwa, narażając przy tym niejednokrotnie swoje życie, będą stawiać czoła wielu wyzwaniom - informuje podinsp. Marcin Maludy, rzecznik Lubuskiej Policji.

Trafią niemalże do wszystkich komend

Nowi funkcjonariusze dołączą do niemalże wszystkich jednostek lubuskiego garnizonu. Mowa tu między innymi o Samodzielnym Pododdziale Prewencji Policji w Gorzowie Wielkopolskim oraz Komendzie Miejskiej Policji w Zielonej Górze i Gorzowie Wielkopolskim. Część trafi także do komend w Krośnie Odrzańskim, Międzyrzeczu, Nowej Soli, Słubicach, Strzelcach Krajeńskich, Sulęcinie, Świebodzinie, Żaganiu i Żarach.

- Od dziś będziecie służyć narodowi, chronić porządek prawny Rzeczypospolitej, strzec bezpieczeństwa oraz przestrzegać prawa, dyscypliny i zasad etyki zawodowej. Wykonujcie swoje obowiązki tak, aby nie zawieść pokładanych w Was nadziei, by zasłużyć na szacunek społeczeństwa i przełożonych - przemawiał nadinsp. Jarosław Pasterski, Komendant Wojewódzki Policji.

Rzecznik Lubuskiej Policji dodaje, że "chętnych do pracy w Policji ciągle przybywa i z każdym nowym przyjęciem jest ich więcej". W roku 2022 do służby w Lubuskiej Policji przyjęto 193 osoby.

Przeczytaj też: Ponad 17,5 tysięcy interwencji pogotowia z Zielonej Góry w 2022 roku. Medycy mieli co robić (ZDJĘCIA)

Nowi Policjanci w Lubuskie_001

Nowi Policjanci w Lubuskie_002

Nowi Policjanci w Lubuskie_003

Nowi Policjanci w Lubuskie_004

Nowi Policjanci w Lubuskie_005

Nowi Policjanci w Lubuskie_006

Nowi Policjanci w Lubuskie_007

Nowi Policjanci w Lubuskie_008

Nowi Policjanci w Lubuskie_009

Nowi Policjanci w Lubuskie_010

Nowi Policjanci w Lubuskie_011

Nowi Policjanci w Lubuskie_012


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u