Potrącenie w Zielonej Górze. Kobieta przebiegała przez ulicę. Zobacz film z monitoringu

12 styczeń 2023
Autor: 
Potrącenie w Zielonej Górze. Kobieta przebiegała przez ulicę Fot. Monitoring Zielona Góra

Potrącenie w Zielonej Górze. Kierowca osobówki uderzył w kobietę, która przebiegała przez ulicę w niedozwolonym miejscu. Piesza dostała spory mandat.

Wszystko wydarzyło się w poniedziałek, 9 stycznia, na ulicy Bohaterów Westerplatte w Zielonej Górze. W godzinach porannego szczytu komunikacyjnego piesza dosłownie wbiegła na jezdnię w niedozwolonym miejscu.

- Kobieta wbiegła na środek skrzyżowania, chociaż tuż obok było przejście dla pieszych z sygnalizacją świetlną. To nierozsądne i niebezpieczne zachowanie zarejestrowała kamera monitoringu miejskiego - relacjonuje podinsp. Małgorzata Stanisławska, rzecznik policji w Zielonej Górze.

Została potrącona, dostała spory mandat

Kiedy piesza zbliżała się już do drugiej strony jezdni, została potrącona przez kierowcę samochodu osobowego. Na szczęście prędkość pojazdu była niewielka, dlatego też kobieta nie doznała poważniejszych obrażeń.

Na miejsce wezwano patrol policji z Wydziału Ruchu Drogowego. Mundurowi po rozpytaniu osób biorących udział w zdarzeniu, ale przede wszystkim dzięki nagraniu zarejestrowanym przez kamery miejskiego monitoringu ukarali kobietę mandatem karnym w wysokości 1500 złotych.

- Ta sytuacja powinna być przestrogą dla innych pieszych, którzy w podobny sposób, często lekceważąc przepisy ruchu drogowego i zasady bezpieczeństwa, ryzykują swoje zdrowie czy nawet życie - podkreśla podinsp. Stanisławska.

Przeczytaj też: Kontrola sortowni kurierskich w Zielonej Górze. Zatrzymano 209 kg nielegalnego tytoniu


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

 

Top

stat4u