Kargowa: Zostawił otwarte auto i go okradli. Straty to co najmniej 8 tysięcy

12 styczeń 2023
Kargowa: Zostawił otwarte auto i go okradli Fot. KMP Zielona Góra

Mieszkaniec Kargowej koło Sulechowa nie zamknął samochodu, więc nadarzyła się okazja. Złodziej ukradł między innymi portfel. Straty to co najmniej 8 tysięcy.

Przed kilkoma dniami mieszkaniec miejscowości Kargowa sprowokował złodziei do działania. Mężczyzna, wychodząc z samochodu, zostawił w środku portfel wraz z dokumentami. Zrobił jednak ogromny błąd, ponieważ zostawił otwarte auto.

- Był bardzo zaskoczony, gdy po powrocie do auta okazało się, że ktoś wykorzystał okazję i z niezamkniętego pojazdu ukradł pozostawione przedmioty - relacjonuje podinsp. Małgorzata Stanisławska, rzecznik policji w Zielonej Górze.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

Tak wiozła dzieci na skuterze. Policjanci byli bezwzględni

Sprawą zajmują się już funkcjonariusze, którzy prowadzą działania, aby namierzyć i zatrzymać sprawcę lub sprawców. Wiadomo, że pokrzywdzony oszacował wartość strat na co najmniej 8 tysięcy złotych.

"Niech ta historia będzie przestrogą dla innych"

- Policjanci bardzo często mają do czynienia ze zgłoszeniami dotyczącymi kradzieży wartościowego sprzętu pozostawionego przez właścicieli w pojazdach. Czasami są to telefony, laptopy lub sprzęt wędkarski. Złodzieje szukają okazji, aby wzbogacić się w nieuczciwy sposób, a my niestety często nieświadomie im to ułatwiamy. Zupełnie niefrasobliwym zachowaniem jest pozostawianie cennego sprzętu w niezamkniętych samochodach - podkreśla podinsp. Stanisławska.

Mundurowi nieustannie apelują, by nie pozostawiać w samochodach nic cennego, co mogłoby skusić złodzieja. Jednocześnie wskazują, że gdy w porze nocnej widzimy na osiedlowych parkingach nieznane osoby kręcące się przy samochodach sąsiadów, warto zadzwonić pod numer alarmowy 112 i być może w ten sposób zniechęcimy potencjalnego złodzieja.

Przeczytaj też: WOŚP Zielona Góra 2023. Sprawdź, kto wystąpi. Będzie m.in. zespół Feel


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u