Kierowca z fałszywym prawem jazdy zatrzymany na autostradzie A2 koło Świecka. Jechał lawetą

12 styczeń 2023
Autor: 
Kierowca z fałszywym prawem jazdy zatrzymany na autostradzie A2 Fot. ITD Słubice

To miała być zwykła kontrola drogowa. Ostatecznie okazało się, że kierowca ma fałszywe prawo jazdy. Mężczyzna został zatrzymany na autostradzie A2 koło Świecka.

Wszystko wydarzyło się w środę, 11 stycznia, na lubuskim odcinku autostrady A2 w rejonie Świecka. Patrol Inspekcji Transportu Drogowego ze Słubic zatrzymał do rutynowej kontroli samochód dostawczy typu laweta.

- Pojazd prowadził polski kierowca, który jechał po samochód osobowy do Niemiec - informuje ITD Słubice.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

Płonie opuszczony budynek w Sulechowie. Łuna ognia widoczna z daleka

Kierowca miał fałszywe prawo jazdy

W trakcie kontroli kierujący pojazdem okazał inspektorom ukraińskie prawo jazdy. Mundurowi mieli wątpliwości co do jego autentyczności, więc postanowili to dokładnie sprawdzić. Wystarczyła tylko chwila, aby wyszło na jaw, że dokument jest falsyfikatem. Jednocześnie okazało się, iż mężczyzna zupełnie nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami.

Na miejsce kontroli wezwano patrol policji. Funkcjonariusze zabezpieczyli fałszywe prawo jazdy oraz zatrzymali kierowcę.

Wkrótce mężczyzna będzie odpowiadał za popełnione przestępstwo przed sądem. Posługiwanie się fałszywym dokumentem jest przestępstwem zagrożonym karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności od 3 miesięcy do nawet 5 lat.

Przeczytaj też: Kargowa: Zostawił otwarte auto i go okradli. Straty to co najmniej 8 tysięcy


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u