WOŚP Zielona Góra 2023. Sprawdź, kto wystąpi. Będzie m.in. zespół Feel

12 styczeń 2023
Autor: 
WOŚP Zielona Góra 2023. Sprawdź, kto wystąpi Fot. Sebastian Cielecki

WOŚP 2023 Zielona Góra. Wiemy, kto wystąpi podczas 31. Finału w niedzielę, 29 stycznia. Na scenie głównej przy ratuszu zagra między innymi Lipali i Feel.

Wielkimi krokami zbliża się 31. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Już 29 stycznia orkiestra po raz kolejny zagra w całej Polsce pod batutą Jerzego Owsiaka. Tym razem pieniądze zebrane podczas wydarzenia zostaną przeznaczone na walkę z sepsą zarówno dzieci, jak i dorosłych.

- Dla przeżycia chorego, u którego wystąpiła sepsa, kluczowe jest jak najszybsze rozpoznanie i włączenie właściwego leczenia. Z badań wynika, że każde opóźnienie rozpoznania sepsy i podania skutecznego antybiotyku o godzinę zwiększa ryzyko zgonu o 8 procent Właśnie dlatego WOŚP chce wyposażyć szpitale w urządzenia pozwalające na przyspieszenie diagnostyki zakażeń - podkreśla Jerzy Owsiak, szef fundacji WOŚP.

WOŚP Zielona Góra - koncerty

Zielonogórski sztab WOŚP zapowiedział dziś, że najwięcej atrakcji przewidziano przy ratuszu. To właśnie tam stanie miasteczko WOŚP, które będzie działać od godziny 12:00 oraz główna scena, na której od 16:00 będą występować lokalne i krajowe gwiazdy.

- Z pewnością w repertuarze każdy znajdzie coś dla siebie. Będą elementy rocka, hip-hopu, funku, popu. a scenie przed ratuszem wystąpią The Buffons, Buras & The Dogz, Concussion. Gwiazdami wieczoru będą Lipali oraz Feel - informuje Rafał Skrzyczewski ze sztabu WOŚP Zielona Góra.

Dokładne godziny występów nie są jeszcze znane, ale jak informuje zielonogórski sztab, plan wygląda następująco:

  • Około 16:00 - Concussion
  • Ok. 17:00 - Buras & The Dogz
  • Ok. 18:00 - The Buffons
  • Ok. 19:00 - Lipali
  • Ok. 20:00 - Feel

Finał WOŚP w Zielonej Górze poprowadzi Grzegorz Hryniewicz oraz miejski Bachus, czyli Marcin Wiśniewski. Znany mieszkańcom duet zadba o doskonałe humory publiczności, ale i będzie zachęcał do licytacji, które będą odbywały się pomiędzy koncertami. Na koniec przewidziano oczywiście Światełko do Nieba.

Przypominamy, że w tym roku sztab WOŚP Zielona Góra zebrał 325 wolontariuszy, którzy będą kwestować na ulicach miasta. Już wkrótce dla każdego wolontariusza zostaną wykonane identyfikatory. Ponadto sztab szykuje już dla nich odprawę, podczas której przejdą dokładne szkolenie i dowiedzą się najważniejszych informacji o zbiórce pieniędzy dla WOŚP.

Przeczytaj też: Potrącenie w Zielonej Górze. Kobieta przebiegała przez ulicę. Zobacz film z monitoringu


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

 

Top

stat4u