Akcja policji w Gorzowie Wielkopolskim. Nalot na kierowców przewożących na aplikację (ZDJĘCIA)

28 styczeń 2023
Autor: 
Akcja policji w Gorzowie Wielkopolskim. Nalot na kierowców przewożących na aplikację Fot. KMP Gorzów Wlkp, ITD Gorzów

Masowe kontrole kierowców przewożących "na aplikację" w Gorzowie Wielkopolskim. W jedną noc mundurowi skontrolowali blisko 100 pojazdów. Były nieprawidłowości.

Noc z piątku na sobotę, 28 grudnia, upłynęła dla policjantów gorzowskiego Wydziału Ruchu Drogowego pod znakiem kontroli samochodów, których kierujący świadczą usługi przewozu osób "na aplikację". Choć pod lupę wzięto dużo szerszy aspekt bezpieczeństwa, to w głównej mierze była to odpowiedź na pojawiające się na terenie Polski zgłoszenia przestępstw o charakterze kryminalnym, do których dochodziło właśnie w tych środkach transportu.

Patrole zostały rozstawione po całym mieście i rozpoczęły działania tuż po zmierzchu. Policjantów w działaniach wspierała Inspekcja Transportu Drogowego, Straż Graniczna oraz Krajowa Administracja Skarbowa.

Kontrola taksówek na aplikację - ujawniono nieprawidłowości

Podczas całonocnej akcji mundurowi skontrolowali prawie 100 pojazdów oraz samych kierowców. Z drogi ściągano kierowców wszystkich aplikacji: Bolt, Uber oraz Freenow.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

Akcja strażaków przy Warcie. Woda z kanału podchodziła pod posesje

- Funkcjonariusze sprawdzali stan techniczny pojazdów i przewidziane w prawie niezbędne wyposażenie. Kierowcy poddawani byli szczegółowej kontroli. Mundurowi sprawdzali stan trzeźwości i dokumenty, w tym posiadanie odpowiedniej licencji na przewóz osób. W przypadku cudzoziemców przeprowadzono kontrolę legalności pobytu na terenie Polski - relacjonuje podkom. Grzegorz Jaroszewicz, rzecznik policji w Gorzowie Wielkopolskim.

W trakcie działań mundurowi zatrzymali 7 dowodów rejestracyjnych za zły stan techniczny pojazdów. Ponadto przeszło 20 kierujących nie posiadało obowiązkowego wyposażenia. Wpadł też kierowca, który przekroczył prędkość w terenie zabudowanym o 50 km/h i tym samym stracił prawo jazdy na trzy miesiące.

Służby ujawniły także dwa naruszenia, za które ustawa o transporcie drogowym przewiduje karę pieniężną.

- Jeden z kierowców nie miał przy sobie wymaganego wypisu z licencji, a do kontroli okazał tylko kserokopię tego dokumentu. Ponadto jedna z taksówek nie posiadała aktualnego badania technicznego. Termin kolejnego badania upłynął w poprzednim miesiącu. W tych dwóch przypadkach wszczęto wobec przewoźników postępowania administracyjne w sprawie nałożenia kary pieniężnej - informują inspektorzy z ITD Gorzów Wielkopolski.

Przeczytaj też: Tragiczny wypadek w Nowogrodzie Bobrzańskim. Sprawca uciekł, mieszkaniec znalazł go w zaroślach (ZDJĘCIA)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u