Łukasz Mejza z rekordem podróży samolotem. W 11 miesięcy latał 119 razy!

28 styczeń 2023
Autor: 
Łukasz Mejza z rekordem podróży samolotem. W 11 miesięcy latał 119 razy! Redakcja/Archiwum

Niezrzeszony poseł Łukasz Mejza w ciągu 11 miesięcy odbył 119 podróży samolotem. To rekordzista!

Portal tvn24.pl opublikował wykaz przygotowany przez Kancelarię Sejmu dotyczący liczby podróży lotniczych, które odbyli posłowie przez pierwsze 11 miesięcy 2022 roku. Z raportu wynika, że zdecydowanym rekordzistą jest niezrzeszony poseł Łukasz Mejza. Polityk z województwa lubuskiego odbył 119 podróży lotniczych za kwotę 78397,20 złotych.

Darmowe loty dla parlamentarzystów

Zgodnie z obowiązującymi przepisami loty dla parlamentarzystów są bezpłatne. Kto więc płaci za podróże? Podatnicy. Centrum Informacyjne Sejmu w wyjaśnieniu przesłanym do portalu tvn24.pl tłumaczy, że krajowe loty dla posłów odbywały się po uśrednionej stawce 658,80 zł brutto za jeden przelot niezależnie od odległości.

Czytaj także - Pijany kierowca dachował na DK32 pod Zieloną Górą. Utrudnienia w ruchu (ZDJĘCIA)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.MB

 
Jesteś na tyle interesujący, na ile głębokie są twoje zainteresowania.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

 

Top

stat4u