Zatrucie czadem w Gorzowie. 25-letnia kobieta trafiła do szpitala. Była nieprzytomna

29 styczeń 2023
Autor: 
Zatrucie czadem w Gorzowie. 25-letnia kobieta trafiła do szpitala Redakcja/archiwum

Zatrucie czadem w Gorzowie Wielkopolskim. Nieprzytomną kobietę ewakuowali z mieszkania medycy. 25-latka została przetransportowana do szpitala.

Zgłoszenie o zdarzeniu wpłynęło do gorzowskich służb ratowniczych w niedzielne popołudnie, 29 stycznia, po godzinie 15:00. Pomocy potrzebowała mieszkanka budynku przy ulicy Władysława Sikorskiego, która zasłabła w trakcie kąpieli.

Jako pierwszy na miejscu zjawił się zespół pogotowia ratunkowego. Medycy ewakuowali poszkodowaną i przetransportowali ją do szpitala. 25-latka była nieprzytomna. W międzyczasie do akcji wyruszył także jeden zastęp straży pożarnej, ponieważ istniało spore podejrzenie, że w mieszkaniu ulatnia się tlenek węgla.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

Akcja strażaków przy Warcie. Woda z kanału podchodziła pod posesje

Czad - cichy zabójca

Strażacy przy użyciu detektora wielogazowego potwierdzili, iż w lokalu faktycznie ulatniał się tlenek węgla. Ten wydobywał się z uszkodzonej termy gazowej. Mundurowi zakazali mieszkańcom jej użytkowania do czasu naprawy.

Przypominamy, że czad to bezbarwny, bezwonny i silnie trujący gaz. Zatrucia tlenkiem węgla są częstą przyczyną utraty zdrowia i życia. Aby zabezpieczyć się przed niebezpieczeństwem, należy regularnie kontrolować urządzenia grzewcze oraz zakupić specjalne czujki tlenku węgla, które w porę zaalarmują nas o zagrożeniu.

Detektor czadu możemy kupić za maksymalnie 150 złotych. W momencie wykrycia tlenku węgla od razu skutecznie poinformuje nas o zagrożeniu. Alarm jest na tyle głośny, że obudzi każdą śpiącą osobę. To mała inwestycja w duże bezpieczeństwo, której w tym przypadku niestety zabrakło.

Przeczytaj też: Akcja policji w Gorzowie Wielkopolskim. Nalot na kierowców przewożących na aplikację (ZDJĘCIA)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u