Zielona Góra: Oszustwo "na pracownika wodociągów". 67-latek ukradł seniorce kilka tysięcy

31 styczeń 2023
Autor: 
Zielona Góra: Oszustwo "na pracownika wodociągów" Fot. KMP Zielona Góra

Oszust podał się za pracownika wodociągów i wszedł do mieszkania 82-latki w Zielonej Górze. Gdy nadarzyła się okazja, ukradł jej pieniądze i wybiegł z lokalu.

Osoby zaangażowane w oszustwa korzystają z różnych metod. O tych "na wnuczka" czy "na policjanta" mówi się bardzo często, ale ostatnimi czasy do tego zestawienia możemy dołożyć również sposób "na lekarza" lub "na pracownika wodociągów". To właśnie w ten ostatni sposób swoje pieniądze straciła w piątek, 27 stycznia, 82-letnia mieszkanka Zielonej Góry.

- Do mieszkania seniorki zapukał mężczyzna, który przedstawił się jako pracownik wodociągów. Poinformował, że kobieta ma "nadpłatę", a on przyniósł jej pieniądze. Zapytał tylko, czy będzie miała "wydać" - relacjonuje podinsp. Małgorzata Barska, rzecznik policji w Zielonej Górze.

Ukradł pieniądze i uciekł. Zatrzymała go policja

Kobieta zaprosiła mężczyznę do mieszkania i wyjęła z szafki pieniądze zawinięte w kartkę papieru. Gdy tylko położyła je na stole, fałszywy pracownik wodociągów nagle "usłyszał płynącą wodę w łazience" i poprosił kobietę, aby poszła to sprawdzić. W tym momencie mężczyzna szybko zawinął pieniądze i wybiegł z lokalu.

Seniorka od razu zadzwoniła na policję, informując o kradzieży pieniędzy oraz rysopisie sprawcy. Dyżurny przydzielił do interwencji jeden patrol policji, natomiast pozostałe patrole będące w służbie otrzymały komunikat wraz z rysopisem, gdyby mężczyzna przemieścił się w inną część miasta. Ostatecznie oszust został ujawniony jeszcze na tym samym osiedlu.

- Mężczyzna został zatrzymany, a przy nim policjanci znaleźli ponad 2000 złotych. Pokrzywdzona rozpoznała w zatrzymanym fałszywego pracownika wodociągów. Zatrzymany to 67-latek mieszkający na tym samym osiedlu - informuje podinsp. Barska.

Grozi mu nawet 5 lat więzienia

Oszust nie przyznał się do winy i odmówił składania wyjaśnień. Usłyszał zarzut kradzieży, za który grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Przeczytaj też: Państwowa Straż Pożarna zmienia umundurowanie. 60% strażaków umiera na raka (FILM, ZDJĘCIA)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

 

Top

stat4u