Zabiła Mariana M., a ciało wrzuciła do Odry. Straż pożarna szuka zwłok ofiary

03 luty 2023
Autor: 
Zabiła Mariana M., a ciało wrzuciła do Odry. Straż pożarna szuka zwłok Fot. Redakcja/archiwum, KPP Krosno Odrz.

Strażacy i policjanci poszukują zwłok na rzece Nysa Łużycka w Lubuskiem. Szukają ciała 66-letniego Mariana M., który został zabity przez 41-letnią partnerkę.

Sprawa miała swój początek pod koniec stycznia 2022 roku. Wówczas policja w Krośnie Odrzańskim odebrała zawiadomienie o zaginięciu 66-letniego Mariana M. Według ówczesnych wieści, mężczyzna miał opuścić dom rodzinny, nie informując domowników o swoim wyjściu ani o celu podróży.

Wkrótce na jaw wyszło, że mężczyzna został zamordowany przez swoją 41-letnią partnerkę. Kobieta została zatrzymana i przyznała się do zabójstwa swojego konkubenta. Możliwe, że Marian M. już nie żył, kiedy poinformowano o zaginięciu, ponieważ ostatni kontakt z rodziną miał w grudniu 2021 roku.

Trwają poszukiwania ciała

Śledczy przeprowadzili wizję lokalną z udziałem zatrzymanej. Ta pokazała, jak zamordowała Mariana M. oraz wskazała miejsce, w którym wrzuciła ciało do Odry.

Z początkiem marca 2022 na rzece Odra ruszyły poszukiwania zwłok 66-latka. W kilkudniowe działania zaangażowała się policja i straż pożarna. W akcji uczestniczyli płetwonurkowie, a dodatkowo dno rzeki było sprawdzane sonarem. Ich praca nie przyniosła jednak żadnego skutku. W kolejnych miesiącach również prowadzono podobne czynności.

Dziś, 3 lutego 2023 roku służby po raz kolejny przystąpiły do szukania ciała Mariana M. Tym razem wszystko odbywa się na rzece Nysa Łużycka w rejonie Gubina. W prace od godzin porannych znów zaangażowani zostali między innymi strażacy z Zielonej Góry oraz Świebodzina, którzy kolejno wchodzą w skład Specjalistycznych Grup Ratownictwa Wodno-Nurkowego "Południe" oraz "Centrum". Działaniami koordynuje policja.

Przeczytaj też: Akcja policji na drogach w Lubuskiem. Dziś posypią się mandaty (ZDJĘCIA)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

 

Top

stat4u