Pożar koło Gorzowa. Płonie kurnik. Trwa walka z ogniem (ZDJĘCIA, FILM)

14 luty 2023
Autor: 
Pożar koło Gorzowa. Płonie kurnik. Trwa walka z ogniem Fot. Redakcja, Gorzów998/FB

Dziesięć zastępów straży pożarnej walczy z pożarem kurnika w Baczynie koło Gorzowa Wielkopolskiego. Akcja gaśnicza cały czas trwa. Sytuacja nie jest opanowana.

Zgłoszenie o pożarze wpłynęło do dyżurnego straży pożarnej w Gorzowie Wielkopolskim we wtorek, 14 lutego, tuż po godzinie 11:20. W ogniu stanął kurnik znajdujący się przy ulicy Kolonia Północna w Baczynie (gmina Lubiszyn).

Początkowo do akcji wysłano zastępy z miejskich Jednostek Ratowniczo-Gaśniczych oraz najbliższe jednostki OSP. W chwili dojazdu pierwszych samochodów gaśniczych okazało się, że ogień obejmuje praktycznie cały kurnik. Płomienie wychodziły już na dach obiektu. Wówczas do akcji zadysponowano kolejne zastępy strażaków.

Trwa akcja gaśnicza

Wszyscy strażacy, którzy bezpośrednio działają w rejonie budynku, są wyposażeni w aparaty powietrzne. W natarciu na obiekt ratownicy podają cztery prądy wody, natomiast dwa prądy skierowano do obrony okolicznego budynku mieszkalnego. Do Baczyny wyruszyły już dwie cysterny gaśnicze: o pojemności 25 tysięcy litrów wody z Gorzowa Wielkopolskiego oraz o pojemności 20 tysięcy litrów z OSP Lubiszyn.


Poniżej relacja z miejsca pożaru. Dalsza część artykułu pod wideo:


Akcja gaśnicza cały czas trwa, a sytuacja nie jest opanowana. Na miejsce nieustannie wysyłane są kolejne samochody gaśnicze. Czarny, gęsty dym widoczny jest z odległości kilkudziesięciu kilometrów.

Przyczyna pożaru nie jest obecnie znana. To będzie już ustalał później biegły z zakresu pożarnictwa. Wiadomo jednak już na pewno, że straty będą bardzo duże.

Godzina 12:30 - Na miejscu pracuje już 12 zastępów straży pożarnej. Trwa gaszenie samego kurnika, jak i obrona pobliskiego budynku mieszkalnego. Działaniami kieruje Komendant Miejski PSP w Gorzowie Wielkopolskim st. bryg. Krystian Kosela.

Godzina 12:40 - Kurnik jest wyścielony słomą. Na szczęście nie jest zasiedlony - informuje bryg. Bartłomiej Mądry, rzecznik gorzowskich strażaków.

Godzina 15:30 - W kulminacyjnym momencie akcji w Baczynie pracowało 18 zastępów straży pożarnej, w tym grupa operacyjna z Komendy Wojewódzkiej PSP na czele z Zastępcą Lubuskiego Komendanta Wojewódzkiego bryg. Maciejem Iwko. Obecnie sytuacja jest już opanowana, trwa dogaszanie. Dach budynku zawalił się do środka, natomiast strażacy przy użyciu sprzętu burzącego rozbierają ściany obiektu.

Przeczytaj też: Lubuscy strażacy na zakupach. Zobacz, gdzie trafią nowe samochody gaśnicze

Fot. KM PSP Gorzów Wlkp., Redakcja


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u