Akcja policji pod Żarami. Rozbito dziuplę samochodową. Zatrzymano trzech mężczyzn (ZDJĘCIA)

01 marzec 2023
Autor: 
Akcja policji pod Żarami. Rozbito dziuplę samochodową Fot. KPP Żary

Rozbito dziuplę samochodową pod Żarami. Policja zatrzymała do sprawy trzech mężczyzn. Grozi im nawet 10 lat więzienia.

Policyjna realizacja została przeprowadzona w środę, 22 lutego. Mundurowi otrzymali informację, że na jednej z posesji pod Żarami mogą znajdować się kradzione dwa samochody marki Mercedes Sprinter. Pojazdy o łącznej wartości pół miliona złotych miały zostać skradzione tego samego dnia w Niemczech.

- Funkcjonariusze natychmiast pojechali na miejsce. Po wejściu na posesję na ich widok trzy osoby rozpoczęły ucieczkę. Po chwili po pieszym pościgu zatrzymany został jeden z mężczyzn oraz kolejno drugi. Tego samego dnia zatrzymany został także trzeci mężczyzna - relacjonuje nadkom. Aneta Berestecka, rzecznik policji w Żarach.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

Dziecko samowolnie opuściło przedszkole. Nikt tego nie zauważył

Rozbito dziuplę samochodową

Na terenie posesji funkcjonowała tzw. dziupla. Gdy tylko mundurowi zjawili się w środku, ujrzeli szereg części samochodowych pochodzących ze skradzionych Mercedesów. Wszystkie przedmioty zostały zabezpieczone.

Zatrzymani mężczyźni to mieszkańcy powiatu żarskiego. Dwóch miało 28, natomiast jeden 27 lat. Trafili oni do policyjnego aresztu. Następnie decyzją Prokuratury Rejonowej w Żarach zastosowano wobec nich zabezpieczenie majątkowe oraz środki zapobiegawcze w postaci dozorów i poręczeń majątkowych.

- Zgromadzony materiał dowodowy pozwolił przedstawić im zarzuty paserstwa. Za tego typu przestępstwo może grozić od roku do 10 lat pozbawienia wolności - informuje nadkom. Berestecka.

Przeczytaj też: Rząd chwali się, że "rozdaje" wozy dla OSP. Nie ma jednak nic za darmo


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u