Jechał jakby był pijany i uderzył w barierki na krajowej "24". Spadł mu poziom cukru (ZDJĘCIA)

02 marzec 2023
Autor: 
Jechał jakby był pijany i uderzył w barierki na krajowej "24" Fot. KPP Międzyrzecz

Kierowca z cukrzycą jechał po DK24 w Lubuskiem. Poruszał się od lewej do prawej i uderzył w barierki. Świadkowie zawiadomili policję, że może być pijany.

Sytuacja miała miejsce w środowe popołudnie, 1 marca. Tuż po godzinie 14:30 do dyżurnego policji w Międzyrzeczu wpłynęło zgłoszenie, że drogą krajową nr 24 od strony Międzychodu porusza się prawdopodobnie nietrzeźwy kierowca.

- Zgłaszający informowali, iż kierujący jechał od prawej do lewej krawędzi jezdni. Ponadto kilka kilometrów wcześniej uderzył w barierki energochłonne - relacjonuje mł. asp. Mateusz Maksimczyk, rzecznik międzyrzeckiej policji.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

Kożuchów. Lubuskie Carcassonne

Atak hipoglikemii, wezwano karetkę

Do interwencji przydzielono patrol funkcjonariuszy z Wydziału Ruchu Drogowego. Poruszając się po krajówce, zauważyli oni pojazd marki Volkswagen wskazany w zgłoszeniu, który stał na przeciwległym pasie jezdni. W środku znajdował się tylko kierowca, z którym nie było kontaktu. Mężczyzna co chwilę tracił i odzyskiwał przytomność.

- Mundurowi wyczuli silną woń acetonu świadczącą o tym, iż mężczyzna może chorować na cukrzyce. Funkcjonariusze wezwali na miejsce zespół pogotowia, jednak w trakcie oczekiwania kierujący doznał ataku padaczki. Wówczas funkcjonariusze zabezpieczyli głowę kierującego, aby zminimalizować skutki ataku. Gdy tylko drgawki ustały podali mężczyźnie słodki napój - informuje mł. asp. Maksimczyk.

Z czasem na DK24 dojechał specjalistyczny zespół pogotowia ratunkowego z Międzychodu. Medycy przejęli mężczyznę i dożylnie podali mu glukozę. Dzięki temu stan kierowcy się ustabilizował.

Przeczytaj też: Akcja policji pod Żarami. Rozbito dziuplę samochodową. Zatrzymano trzech mężczyzn (ZDJĘCIA)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u