Kierowca ciężarówki od miesiąca jeździł bez karty kierowcy. Stracił prawo jazdy

02 marzec 2023
Autor: 
Kierowca ciężarówki od miesiąca jeździł bez karty kierowcy Fot. ITD Gorzów Wielkopolski

Kierowca ciężarówki prawie od miesiąca jeździł bez karty kierowcy. Wpadł na krajowej "24" w Lubuskiem. Obywatel Filipin stracił prawo jazdy na trzy miesiące.

Jeden z patroli ITD Gorzów Wielkopolski w środę, 1 marca, pełnił służbę na drodze krajowej nr 24 w okolicach Wierzbna w powiecie międzyrzeckim. To miejscowość niedaleko granicy z województwem wielkopolskim. Mundurowi stosunkowo często pojawiają się tam, aby kontrolować kierowców oraz pojazdy poruszające się po trasie.

Tym razem Inspekcja Transportu Drogowego zatrzymała litewską ciężarówkę marki Renault. Pojazdem kierował obywatel Filipin. Miała być to zwykła, rutynowa kontrola.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

Chwila relaksu

Jeździł bez karty kierowcy

- Podczas kontroli stwierdzono, że w tachografie nie ma karty kierowcy. Wówczas szofer wyciągnął kartę kierowcy z kieszeni. Okazało się, że utraciła ona ważność 6 lutego. Od tego czasu kierowca jeździł nie rejestrując swojej aktywności na karcie kierowcy - relacjonują inspektorzy ITD z Gorzowa Wielkopolskiego.

Kierowca zakończył jazdę w tym miejscu, ponieważ za powyższe naruszenie stracił prawo jazdy na trzy miesiące. Kar nie uniknie także sama firma oraz osoba zarządzającą transportem w przedsiębiorstwie. W tej sprawie Inspekcja Transportu Drogowego wszczęła już postępowania administracyjne.

Ciężarówka została przewieziona na parking strzeżony. Pozostanie tam do czasu wpłacenia kaucji na poczet kary pieniężnej.

Przeczytaj też: Jechał jakby był pijany i uderzył w barierki na krajowej "24". Spadł mu poziom cukru (ZDJĘCIA)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u