Zielonogórski Rower Miejski przypadł mieszkańcom do gustu, ale z roku na rok użytkowników jest coraz mniej. W 2021 roku było to ponad 100 tysięcy wypożyczeń, natomiast w 2022 przeszło 82 tysiące. Mimo wszystko po zimowej, trzymiesięcznej przerwie rower miejski znów wraca do Zielonej Góry. Będzie to już szósty sezon.
Operatorem bez zmian jest firma Nextbike Polska, która w trakcie przerwy naprawiała i czyściła jednoślady. W tym roku do dyspozycji mieszkańców będzie ponownie 400 rowerów, w tym 380 tradycyjnych oraz 20 rowerów typu cargo. Wszystkie będą ulokowane na 40 stacjach rozłożonych po całym mieście.
Rower Miejski Zielona Góra - cennik
Ceny pozostają bez zmian. Wystarczy tylko wpłacić 10 złotych w aplikacji operatora rowerów. Pierwsze 20 minut jazdy jest darmowe. Dwa złote zapłacimy za przekroczenie czasu do pierwszej godziny, natomiast kolejne 4 zł za każdą rozpoczętą godzinę.
- Jak zawsze pierwsze 20 minut używania roweru jest za darmo. Zgadul, zgadula ile wynosi średnie wypożyczenie roweru? Odpowiedź prosta i pewnie się nie będziecie spodziewać to ... to 19 minut. Czyli rower sprawdził się i jest dość często używany. Niestety coraz częściej młodzi zamiast z roweru korzystają z hulajnóg elektrycznych (płatnych). Czemu niestety? Bo po pierwsze jazda rowerem to samo zdrowie i ruch fizyczny a tego nigdy nie za wiele, po drugie hulajnogi dość często "zaśmiecają" przestrzeń publiczną - napisał prezydent Janusz Kubicki na Facebooku (pisownia oryginalna).
Umowa z firmą Nextbike Polska jest podpisana do końca tego roku. Czy w 2024 roku ponownie zobaczymy rowery miejskie w Zielonej Górze? Kto wie...
Przeczytaj też: Akcja policji pod Żarami. Rozbito dziuplę samochodową. Zatrzymano trzech mężczyzn (ZDJĘCIA)