Rowery miejskie znów na ulicach Zielonej Góry. Do wynajęcia jest 400 jednośladów

02 marzec 2023
Autor: 
Rowery miejskie znów na ulicach Zielonej Góry Fot. Nextbike

Rower miejski Zielona Góra. Firma Nextbike Polska ponownie uruchomiła system wypożyczeń w mieście. Mieszkańcy mają do dyspozycji 400 rowerów.

Zielonogórski Rower Miejski przypadł mieszkańcom do gustu, ale z roku na rok użytkowników jest coraz mniej. W 2021 roku było to ponad 100 tysięcy wypożyczeń, natomiast w 2022 przeszło 82 tysiące. Mimo wszystko po zimowej, trzymiesięcznej przerwie rower miejski znów wraca do Zielonej Góry. Będzie to już szósty sezon.

Operatorem bez zmian jest firma Nextbike Polska, która w trakcie przerwy naprawiała i czyściła jednoślady. W tym roku do dyspozycji mieszkańców będzie ponownie 400 rowerów, w tym 380 tradycyjnych oraz 20 rowerów typu cargo. Wszystkie będą ulokowane na 40 stacjach rozłożonych po całym mieście.

Rower Miejski Zielona Góra - cennik

Ceny pozostają bez zmian. Wystarczy tylko wpłacić 10 złotych w aplikacji operatora rowerów. Pierwsze 20 minut jazdy jest darmowe. Dwa złote zapłacimy za przekroczenie czasu do pierwszej godziny, natomiast kolejne 4 zł za każdą rozpoczętą godzinę.

- Jak zawsze pierwsze 20 minut używania roweru jest za darmo. Zgadul, zgadula ile wynosi średnie wypożyczenie roweru? Odpowiedź prosta i pewnie się nie będziecie spodziewać to ... to 19 minut. Czyli rower sprawdził się i jest dość często używany. Niestety coraz częściej młodzi zamiast z roweru korzystają z hulajnóg elektrycznych (płatnych). Czemu niestety? Bo po pierwsze jazda rowerem to samo zdrowie i ruch fizyczny a tego nigdy nie za wiele, po drugie hulajnogi dość często "zaśmiecają" przestrzeń publiczną - napisał prezydent Janusz Kubicki na Facebooku (pisownia oryginalna).

Umowa z firmą Nextbike Polska jest podpisana do końca tego roku. Czy w 2024 roku ponownie zobaczymy rowery miejskie w Zielonej Górze? Kto wie...

Przeczytaj też: Akcja policji pod Żarami. Rozbito dziuplę samochodową. Zatrzymano trzech mężczyzn (ZDJĘCIA)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

 

Top

stat4u