Akcja policji na drogach w Lubuskiem. Dziś posypią się mandaty (ZDJĘCIA)

03 marzec 2023
Autor: 
Akcja policji na drogach w Lubuskiem. Dziś posypią się mandaty Fot. KWP Gorzów Wlkp.

Lubuska Policja od rana prowadzi dziś akcję "Prędkość". Patrole kontrolują prędkość pojazdów na wielu trasach. Akcja policji na drogach potrwa do wieczora.

Kontrole prędkości to dziś główne zadania lubuskich policjantów z Wydziałów Ruchu Drogowego. Na trasach w całym województwie od samego rana pojawiło się więcej patroli. W ruch idą laserowe mierniki prędkości oraz nieoznakowane radiowozy z wideorejestratorami.

Policjanci z Zielonej Góry rozstawiali się już między innymi w Łężycy oraz Przylepie. Mundurowi zapewne będą kontrolować prędkość także na alei Zjednoczenia, ulicy Wrocławskiej czy na drodze krajowej nr 27.

- Mundurowi mają na celu wyeliminować piratów drogowych i zapewnić bezpieczeństwo wszystkich podróżnym. Na drogach nie może być miejsca na nieodpowiedzialność, o czym doskonale wiedzą policjanci. Kiedy zarejestrują samochód przekraczający prędkość, kierowca musi liczyć się z kontrolą drogową i surowymi konsekwencjami - podkreśla podinsp. Marcin Maludy, rzecznik Lubuskiej Policji.

"Nie ma taryfy ulgowej"

Akcja policji na drogach potrwa aż do wieczora. Mundurowi przypominają, że w 2022 roku spośród 96,5 tysiąca ujawnionych przez lubuskich policjantów wykroczeń aż ponad 52,4 tysiąca dotyczyło przekroczenia dozwolonej prędkości.

- Kary za nadmierną prędkość po zmianie taryfikatora nie należą do najtańszych. To jednak nic w porównaniu ze śmiercią w wyniku wypadku lub życiem ze świadomością, że komuś się je odebrało - zaznacza podinsp. Maludy.

Przeczytaj też: Policyjny pościg w Sulechowie. Za kierownicą 15-latek (ZDJĘCIA)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u