Pogoda Lubuskie. Wydano kolejne ostrzeżenia przed silnym wiatrem w regionie

02 luty 2023
Autor: 
Pogoda Lubuskie. Wydano kolejne ostrzeżenia przed silnym wiatrem w regionie Redakcja

Pogoda Lubuskie. Silny wiatr nas nie opuszcza, a IMGW wydało kolejne ostrzeżenia dla całego województwa. Porywy mają osiągać prędkość do 75 km/h.

To zdecydowanie wietrzny tydzień, ponieważ mieszkańców województwa lubuskiego czeka kolejny dzień z silnym wiatrem. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał już następne ostrzeżenia pierwszego stopnia dla całego regionu.

- Prognozuje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości do 45 km/h, w porywach do 75 km/h, z zachodu i północnego zachodu - czytamy w komunikacie IMGW.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

Prawdopodobieństwo zjawiska oceniono na 80 procent. Alert będzie obowiązywał w piątek, 3 lutego, od godziny 10:00 do godziny 21:00.

Prosimy wszystkich o zachowanie szczególnej ostrożności i zabezpieczenie wszystkich przedmiotów, które mogą zostać poderwane przez wiatr. Warto mieć naładowane telefony komórkowe, bo nigdy nie wiadomo, czy akurat nie dojdzie do awarii energetycznej. Radzimy też unikać parkowania pod drzewami czy słupami.

Przeczytaj też: Tak jeżdżą piraci drogowi w Lubuskiem. Policja: "Stwarzają śmiertelne niebezpieczeństwo" (FILM)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

 

Top

stat4u