Akcja policji na drogach w Lubuskiem. Dziś posypią się mandaty (ZDJĘCIA)

03 luty 2023
Autor: 
Akcja policji na drogach w Lubuskiem. Dziś posypią się mandaty Fot. KMP Zielona Góra, KWP Gorzów Wlkp.

Lubuska Policja od rana prowadzi akcję "Prędkość". Patrole kontrolują prędkość pojazdów na wielu trasach. Akcja policji na drogach potrwa do wieczora.

Kontrole prędkości to dziś główne zadania lubuskich policjantów z Wydziałów Ruchu Drogowego. Na trasach w całym województwie od samego rana pojawiło się więcej patroli. W ruch idą laserowe mierniki prędkości oraz nieoznakowane radiowozy z wideorejestratorami.

Policjanci z Zielonej Góry działali już między innymi na drodze krajowej nr 27 w Nowogrodzie Bobrzańskim. Patrole rozstawiały się także w mieście na alei Zjednoczenia oraz ulicy Wrocławskiej.

- Mundurowi mają na celu wyeliminować piratów drogowych i zapewnić bezpieczeństwo wszystkich podróżnym. Przy aktualnie panujących trudnych warunkach pogodowych, zbyt szybka jazda podwaja zagrożenie na drogach. Na drogach nie może być miejsca na taką nieodpowiedzialność - podkreśla podinsp. Marcin Maludy, rzecznik Lubuskiej Policji.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

Wojewoda Lubuski Marek Cebula z poparciem dla Marcina Pabierowskiego

"Nie ma taryfy ulgowej"

Akcja policji na drogach potrwa aż do wieczora. Mundurowi przypominają, że w 2022 roku spośród 96,5 tysiąca ujawnionych przez lubuskich policjantów wykroczeń aż ponad 52,4 tysiąca dotyczyło przekroczenia dozwolonej prędkości.

- Kiedy funkcjonariusze ujawnią pojazd przekraczający prędkość, kierowca musi liczyć się z surowymi konsekwencjami. Te najbardziej poważne to utrata prawa jazdy, wysoki mandat z wieloma punktami karnymi lub nawet obowiązek wytłumaczenia swojego zachowania przed sądem - zaznacza podinsp. Maludy.

Przeczytaj też: Zaufał fikcyjnemu pracownikowi banku. 68-latek z Zielonej Góry stracił 170 tysięcy złotych


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u