Pożar w Szprotawie. Płonęło mieszkanie. Jedna osoba została poszkodowana (ZDJĘCIA)

06 marzec 2023
Autor: 
Pożar w Szprotawie. Płonęło mieszkanie Fot. OSP Małomice

Pożar w Szprotawie. Płonęło mieszkanie w budynku wielorodzinnym. Na miejscu pracowało sześć zastępów straży pożarnej. Jedna osoba została poszkodowana.

Zgłoszenie wpłynęło do dyżurnego straży pożarnej w Żaganiu w poniedziałkową noc, 6 marca, około godziny 3:30. W Szprotawie doszło do pożaru mieszkania w budynku ulokowanym przy ulicy Muzealnej.

Do akcji wyruszyły dwa zastępy gaśnicze z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Szprotawie oraz trzy zastępy z JRG w Żaganiu. Wysłano także strażaków ochotników z jednostki OSP Małomice.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

Zadłużenie miasta na koniec 2024 r. skoczy do prawie 664 mln zł. Prezydent Dariusz Lesicki: To będzie najwyższy w historii budżet. Czekają nas ogromne inwestycje ...

Jedna osoba poszkodowana

Strażacy wyposażeni w aparaty powietrzne tuż po przyjeździe rozwinęli linię gaśniczą po klatce schodowej i udali się do środka mieszkania. Sytuacja szybko została opanowana.

W chwili wybuchu pożaru w mieszkaniu przebywała jedna osoba. Pierwszej pomocy udzielili jej strażacy, którzy jednocześnie wezwali na miejsce zespół pogotowia ratunkowego. Następnie po przebadaniu przez medyków została ona przetransportowana do szpitala.

Dokładna przyczyna pożaru nie jest znana.

Przeczytaj też: Szpital w Zielonej Górze chce przebudować Szpitalny Oddział Ratunkowy. Złożył wniosek na 15 milionów


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u