Sulechów: Pracownik ukradł specjalistyczny kabel. Starty firmy to blisko pół miliona złotych!

10 marzec 2023
Autor: 
Sulechów: Pracownik ukradł specjalistyczny kabel. Starty firmy to blisko pół miliona złotych! Lubuska Policja

Sprytny pracownik postanowił ukraść specjalistyczny kabel od maszyny. Mężczyzna zarobił kilkaset złotych. Straty firmy wyniosły blisko pół miliona złotych!

Mężczyzna zatrudniony w firmie produkującej materiały budowlane postanowił nieco dorobić. W trakcie zmiany pracownik opuszczał swoje stanowisko i chodził w rejon linii produkcyjnej, gdzie kawałek po kawałku wycinał fragmenty specjalistycznego kabla, który był niezbędny do prawidłowego funkcjonowania maszyn. Mężczyzna zdołał ukraść blisko 150 metrów przewodu!

Złodziej Sulechów

Podczas kolejnej próby kradzieży mężczyzna został zauważony na monitoringu przez innych pracowników, którzy postanowili sprawdzić co się dokładnie wydarzyło. W trakcie oględzin linii produkcyjnej ujawniono odcięty specjalistyczny przewód zabezpieczający. Produkcja została natychmiast wstrzymana. Przedstawiciele firmy zabezpieczyli nagrania z monitoringu i zgłosili sprawę policji.

Sulechowscy policjanci wspólnie z kryminalnymi z Zielonej Góry szybko ustalili dane pracownika. Okazał się nim 35-letni mieszkaniec Zielonej Góry. Mężczyzna został zatrzymany na terenie miasta kilka godzin od zgłoszenia. 

W trakcie wyjaśniania wszystkich okoliczności okazało się, że mężczyzna sprzedał skradziony przewód w punkcie skupu złomu i otrzymał za niego kilkaset złotych - podaje podinsp. Małgorzata Stanisławska, Oficer Prasowy Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze.

Zatrzymany 35-latek dodatkowo przyznał, że kabel wycinał kilkukrotnie w ostatnich dniach i wynosił go z firmy we fragmentach. Przedstawiciele firmy wycenili wartość kabla na około 50 tysięcy złotych. Natomiast w związku z zatrzymaniem produkcji na około dobę, straty z tego tytułu wyniosły nawet 400 tysięcy złotych.

Mężczyźnie grozi teraz nawet 5 lat pozbawienia wolności. Decyzją prokuratora ze Świebodzina 35-latek został objęty dozorem policyjnym.

Czytaj także - Pożar w budynku w Świebodzinie. Ewakuowano 16 osób (ZDJĘCIA)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.MB

 
Jesteś na tyle interesujący, na ile głębokie są twoje zainteresowania.Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

 

Top

stat4u