Niż Flurin. Bus uderzył w powalone drzewo. Pojazdem jechały dwie osoby!

14 marzec 2023
Autor: 
Niż Flurin. Bus uderzył w powalone drzewo. Pojazdem jechały dwie osoby! Fot. OSP Przytoczna

Silny wiatr w województwie lubuskim. Późnym popołudniem i wieczorem strażacy wyjeżdżali do powalonych drzew. Winowajcą niż Flurin.

We wtorek, 14 marca mieszkańcy województwa lubuskiego mogli poczuć prawdziwie wiosenną aurę. Temperatura sięgała miejscami nawet 14 stopni Celsjusza. Niestety w godzinach późnopopołudniowych i wieczornych za sprawa niżu Flurin nastąpiło załamanie pogody. W ciągu chwili temperatura spadała o ponad 10 stopni, występowały mieszane opady i silny wiatr.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

Zadłużenie miasta na koniec 2024 r. skoczy do prawie 664 mln zł. Prezydent Dariusz Lesicki: To będzie najwyższy w historii budżet. Czekają nas ogromne inwestycje ...

Silny wiatr w województwie lubuskim

Pierwsze zgłoszenia dotyczące złamanych gałęzi czy powalonych drzew zaczęły spływać jeszcze przed godziną 17. Wówczas zielonogórscy strażacy usuwali zwisającą nad chodnikiem przy ulicy Botanicznej grubą gałąź. W kolejnych godzinach praktycznie w każdym powiecie województwa lubuskiego doszło do zdarzeń związanych z silnym wiatrem.

Powalone drzewo zablokowało Drogę Krajową numer 27 w rejonie miejscowości Piaski, kolejny konar powalił się na tzw. starej trójce na odcinku Zielona Góra - Cigacice. Do jednego z groźniejszych zdarzeń doszło na Drodze Krajowej numer 24, tam na odcinku Przytoczna - Wierzbno bus marki Ford wjechał w powalone na jezdnię drzewo. Pojazdem podróżowały dwie osoby. 

Dwie osoby podróżujące pojazdem trafiły pod opiekę ratowników medycznych, szczęśliwie nic poważnego im się nie stało. Droga Krajowa numer 24 była zablokowana przez ponad godzinę. 

Czytaj także - Potrącenie kobiety na przejściu dla pieszych w Zielonej Górze! (ZDJĘCIA)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. 

MB

 
Jesteś na tyle interesujący, na ile głębokie są twoje zainteresowania.Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u