Wielka akcja policji na krajowej "12" w Lubuskiem. Polecą prawa jazdy i mandaty

23 marzec 2023
Autor: 
Wielka akcja policji na krajowej "12" w Lubuskiem. Posypią się mandaty Fot. KWP Gorzów Wlkp.

Na drodze krajowej nr 12 w Lubuskiem ruszy wielka akcja policji. Mundurowi będą kontrolować głównie prędkość kierowców. To w związku ze śmiertelnymi wypadkami.

Lubuska Policja od piątku, 24 marca, będzie prowadzić intensywne działania na drodze krajowej nr 12 przebiegającej przez powiaty żarski, żagański oraz wschowski. Na trasie pojawi się między innymi wiele nieoznakowanych radiowozów wchodzących do specjalnej grupy SPEED utworzonej do zwalczania piractwa drogowego.

- Wykorzystamy także policyjne drony, które dadzą szeroki i pełny obraz tego jak zachowują się kierowcy, laserowe mierniki prędkości, nowoczesne motocykle. Taka koordynacja policyjnych działań ma zdyscyplinować kierowców do bezpiecznej jazdy - podkreśla podinsp. Marcin Maludy, rzecznik Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wielkopolskim.

Akcja policji na krajowej "12" potrwa kilka dni. Włączą się w nią także funkcjonariusze z Dolnego Śląska, którzy będą działać na terenie powiatu głogowskiego.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

Kożuchów. Lubuskie Carcassonne

Wiele piratów drogowych i śmiertelne wypadki

Mundurowi podkreślają, że jest to odpowiedź na zachowania kierowców w ostatnich tygodniach. Na lubuskim odcinku DK12 odnotowano łącznie 5 wypadków, w których życie straciły 2 osoby, a 6 odniosło obrażenia. Doszło też do 38 kolizji. Ponadto zarejestrowano wiele przypadków łamania drogowego prawa.

- Przeprowadzanie takich działań jest konieczne, aby zapewnić bezpieczeństwo. Duża rola spoczywa jednak na samych kierowcach. To od nich ostatecznie zależy jak będzie krystalizował się stan bezpieczeństwa drogowego - zaznacza podinsp. Maludy.

Kierowcy, którzy będą mocno przekraczać prędkość, muszą liczyć się ze sporymi mandatami, a nawet utratą prawa jazdy, które można bardzo szybko stracić w terenie zabudowanym. A jak dokładnie wyglądają obecnie kwoty mandatów? Wszystko prezentujemy poniżej.

  • 31-40 km/h - pierwszy raz: 800 zł | recydywa: 1600 zł
  • 41-50 km/h - pierwszy raz: 1000 zł | recydywa: 2000 zł
  • 51-60 km/h - pierwszy raz: 1500 zł | recydywa: 3000 zł
  • 61-70 km/h - pierwszy raz: 2000 zł | recydywa: 4000 zł
  • 71 km/h i więcej – pierwszy raz: 2500 zł | recydywa: 5000 zł

Przeczytaj też: Ciężarówka pełna nielegalnych śmieci z Niemiec jechała do Polski (ZDJĘCIA)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u