Ktoś podpalił głowę bezdomnego w Gorzowie? To fake news!

29 marzec 2023
Autor: 
Ktoś podpalił głowę bezdomnego w Gorzowie? To fake news! Lubuska Policja

Ktoś podpalił głowę bezdomnego w Gorzowie? To fake news! Gorzowscy policjanci dotarli do prawdy!

W ostatnich tygodniach media społecznościowe obiegła informacja o dramatycznym zdarzeniu z udziałem bezdomnego. Z publikowanych relacji wynikało, że ktoś miał podpalić głowę mężczyzny. Informacje szybko podłapały lokalne media i sprawą zajęła się gorzowska policja - mimo braku zawiadomienia ze strony pokrzywdzonego.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

Akcja strażaków przy Warcie. Woda z kanału podchodziła pod posesje

Policjanci odnaleźli rzekomo poszkodowanego bezdomnego i przyjęli od niego zawiadomienie. Następnie funkcjonariusze rozpoczęli żmudne działania mające na celu ustalenie dokładanych okoliczności zdarzenia. Po krótkiej analizie okazało się, że godzina i miejsce podane przez mężczyznę się nie zgadzają. 

Mundurowi dotarli do kolejnych informacji oraz świadków. Dzięki temu udało się ustalić, że nie doszło do żadnego podpalenia, lecz nieszczęśliwego wypadku. - W wyniku nieostrożnego obchodzenia się z ogniem w namiocie, w którym mężczyzna nocował - podaje kom. Grzegorz Jaroszewicz, Oficer Prasowy Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie Wlkp

Policjanci dotarli do miejsca, w którym doszło do pożaru i znaleźli tam szczątki spalonego namiotu oraz rzeczy osobistych. - Mężczyznę po raz drugi przesłuchali policjanci. W świetle przedstawionych mu dowodów zmienił wersję wydarzeń - dodaje kom. Grzegorz Jaroszewicz.

Z ustaleń wynika, że 64-latek na przełomie lutego i marca przebywał w namiocie, który uległ zapłonowi. To właśnie podczas tego pożaru spaleniu uległy jego włosy. 

Czytaj także - Sulechów: Kierowca w chwilę uzbierał 57 punktów karnych! Co zrobił?


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..MB

 
Jesteś na tyle interesujący, na ile głębokie są twoje zainteresowania.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u