Pożar koło Skwierzyny. Jedna osoba została ranna. W akcji śmigłowiec LPR (ZDJĘCIA)

05 kwiecień 2023
Autor: 
Pożar koło Skwierzyny. Jedna osoba została ranna Fot. OSP Skwierzyna

Pożar w Murzynowie koło Skwierzyny. Jedna osoba z poparzeniami została przetransportowana do szpitala śmigłowcem LPR.

Wszystko wydarzyło się w środę, 5 kwietnia, tuż przed godziną 18:00. Międzyrzeckie służby ratownicze otrzymały zgłoszenie o pożarze kotłowni w miejscowości Murzynowo (gmina Skwierzyna). W międzyczasie pojawiła się informacja, że w wyniku zdarzenia jedna osoba została poszkodowana.

Na miejsce wysłano zastęp straży pożarnej z Międzyrzecza oraz trzy zastępy z jednostek OSP Murzynowo i OSP Skwierzyna. Przybył także podstawowy zespół pogotowia ze Skwierzyny, patrol policji oraz śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego z Gorzowa Wielkopolskiego.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

Dzień Otwarty Notariatu w Zielonej Górze

Poszkodowany trafił do szpitala

Zadaniem strażaków było szybkie opanowanie pożaru oraz przygotowanie lądowiska dla śmigłowca LPR. W międzyczasie poszkodowany, który doznał poparzeń, był już opatrywany przez medyków. Mężczyzna po udzieleniu pomocy na miejscu został przetransportowany przez załogę śmigłowca HEMS do szpitala w Nowej Soli.

Dokładna przyczyna zdarzenia nie jest znana. Wszystko zdarzyło się najprawdopodobniej podczas prac prowadzonych w kotłowni.

Przeczytaj też: Saperzy z Krosna Odrzańskiego mają sporo pracy. Podjęli już 888 niebezpiecznych przedmiotów (ZDJĘCIA)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u