Pościg koło Żagania. Uciekinier staranował radiowóz. Był pod wpływem narkotyków (ZDJĘCIA)

07 kwiecień 2023
Autor: 
Pościg koło Żagania. Uciekinier staranował radiowóz Fot. KPP Żagań

Policjanci z Żagania ścigali kierowcę Opla. 37-latek staranował radiowóz, a gdy wjechał do lasu, ugrzązł w błocie. Mężczyzna był pod wpływem narkotyków.

Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego z żagańskiej komendy często patrolują drogę krajową nr 12, która przecina ich powiat. Tak było też w niedzielę, 2 kwietnia. W trakcie służby jeden z patroli zwrócił uwagę w miejscowości Chrobrów na samochód marki Opel Vectra.

- Kierujący pojazdem próbował za wszelką cenę uniknąć kontroli drogowej. Policjanci sprawdzić, co stoi za jego zachowaniem i włączyli sygnały świetlne oraz dźwiękowe, by zatrzymać osobówkę - relacjonuje sierż. sztab. Arkadiusz Szlachetko, rzecznik policji w Żaganiu.

Ruszył pościg. Kierowca był poszukiwany

Kierowca nie zamierzał się zatrzymywać i jechał dalej, więc mundurowi podjęli pościg. W międzyczasie o sytuacji powiadomiony został dyżurny jednostki, który skierował z pomocą kolejne patrole. W Tomaszowie, aby uniknąć zatrzymania, kierujący Oplem staranował oznakowany radiowóz.

- Po wjechaniu w dukt leśny, jego pojazd ugrzązł w błocie po tym, jak zerwała się opona z felgi. Mężczyzna rozpoczął ucieczkę pieszą, jednak został zatrzymany przez funkcjonariuszy. 37-letni mieszkaniec Szprotawy był poszukiwany listem gończym, miał zakaz kierowania wszelkimi pojazdami i znajdował się pod działaniem środków odurzających - informuje sierż. sztab. Szlachetko.

Sąd Rejonowy w Żaganiu na wniosek miejscowej prokuratury zdecydował, że 37-latek spędzi najbliższe trzy miesiące w areszcie. Decyzja w tej sprawie zapadła w środę, 5 kwietnia.

Przeczytaj też: Jasień: Dym z komina leciał na bociany. Mieszkanka: "Komora dymowa dla bocianów" (ZDJĘCIA)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u