Odurzeni narkotykami Francuzi jechali kradzionym kamperem. Wpadli przy granicy

07 kwiecień 2023
Odurzeni narkotykami Francuzi jechali kradzionym kamperem Fot. NOSG

Przy polsko-niemieckiej granicy zatrzymano kampera skradzionego w Belgii. Jechali nim dwaj Francuzi, którzy byli pod wpływem narkotyków.

Wszystko wydarzyło się we wtorek, 4 kwietnia. Funkcjonariusze ze Wspólnej Polsko-Niemieckiej Placówki w Świecku prowadzili czynności służbowe na byłym przejściu granicznym w Świecku. W trakcie działań mundurowi zatrzymali do kontroli samochód kempingowy marki Fiat Ducato na belgijskich numerach rejestracyjnych.

- Kierowcą był 31-letni Francuz, podróżujący ze swoim 44-letnim rodakiem. Nie posiadał on żadnych dokumentów należących do kampera. Ponadto cudzoziemcy nie mieli kluczyka do uruchamiania pojazdu, a funkcjonariuszom oświadczyli, że uruchamiają go przy pomocy komputera - relacjonuje ppor. SG Paweł Biskupik, rzecznik Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

Dramatyczne sceny w Zielonej Górze. Pies zagryzł psa.

Kradziony kamper i Francuzi pod wpływem narkotyków

W trakcie sprawdzania pojazdu w systemach informatycznych na jaw wyszło, że kamper został skradziony na terenie Belgii. Mundurowi w trakcie kontroli zwrócili jeszcze uwagę na bardzo nerwowe zachowanie obywateli Francji, dlatego postanowili dokładnie ich przeszukać.

- W kieszeni 44-latka ujawniono pół grama marihuany, natomiast kierowca został przebadany na obecność substancji odurzających. Wynik był pozytywny, a sam test potwierdził obecność kokainy, morfiny, ecstasy oraz marihuany - informuje ppor. SG Biskupik.

Na miejsce kontroli wezwano patrol policji ze Słubic, który przejął obu zatrzymanych oraz samego kampera o wartości 220 tysięcy złotych. Francuski kierowca otrzymał już zarzut jazdy pod wpływem substancji odurzających, natomiast pasażer pojazdu odpowie za przewóz narkotyków przez granicę Unii Europejskiej.

Przeczytaj też: Pościg koło Żagania. Uciekinier staranował radiowóz. Był pod wpływem narkotyków (ZDJĘCIA)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u