Pożar w Piaskach pod Zieloną Górą. Spłonął dom. "Tragicznie rozpoczęte święta" (ZDJĘCIA)

07 kwiecień 2023
Pożar w Piaskach pod Zieloną Górą. Spłonął dom Redakcja

Trzynaście zastępów straży pożarnej walczyło z pożarem domu w Piaskach koło Zielonej Góry. Budynek całkowicie spłonął. To tragiczne rozpoczęcie świąt.

Zgłoszenie o pożarze wpłynęło do dyżurnego straży pożarnej w Zielonej Górze w piątkowe popołudnie, 7 kwietnia, tuż przed godziną 14:00. W ogniu stanął dom wielorodzinny we wsi Piaski w gminie Świdnica.

Do akcji początkowo wyruszyły trzy zastępy z Zielonej Góry oraz strażacy z OSP Świdnica i OSP Koźla. Po dojeździe pierwszego samochodu gaśniczego budynek był już praktycznie całkowicie objęty ogniem. Płomienie znajdowały się na dachu i sięgały kilku metrów. Wówczas do działań zadysponowano kolejne zastępy strażaków.

- Pożar był już w pełni rozwinięty zarówno na parterze, pierwszym piętrze, jak i na niezamieszkałym poddaszu. Ogień rozprzestrzenił się też na warsztat, który stał w pobliżu obiektu - relacjonuje st. kpt. Arkadiusz Kaniak, rzecznik Komendy Wojewódzkiej PSP w Gorzowie Wielkopolskim.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

Akcja policji. Wpadli na plantację marihuany. "Odkryli sporą uprawę"

W akcji 13 zastępów straży pożarnej

W pierwszej kolejności w natarciu na obiekt ratownicy podawali kilka prądów wody zarówno z zewnątrz, w tym z drabiny mechanicznej, jak i od środka. Na miejsce skierowano łącznie 13 zastępów Państwowej oraz Ochotniczej Straży Pożarnej z terenu Zielonej Góry, gminy Świdnica oraz gminy Nowogród Bobrzański.

Działaniami kieruje mł. kpt. Adam Domański, zastępca dowódcy Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 1 w Zielonej Górze. Wszyscy strażacy, którzy bezpośrednio działają w rejonie budynku, są wyposażeni w aparaty powietrzne. Bardzo duży wysiłek ratowników prowadził do szybkiego opróżniania butli. W tym celu do Piasków wysłano specjalny samochód z agregatem do nabijania aparatów.

- Na szczęście wszystkie osoby przebywające w domu opuściły go przed przyjazdem strażaków. Nikt nie potrzebował pomocy medycznej - informuje st. kpt. Kaniak.

Trwa dogaszanie

Pożar jest już opanowany. Obecnie trwa dokładne dogaszanie i lokalizacja zarzewi ognia. Konieczna jest także rozbiórka. Strażacy z pewnością spędzą w Piaskach jeszcze kilka godzin. Dom całkowicie spłonął i nie nadaje się do dalszego zamieszkania. Spłonął też pobliski budynek warsztatowy. Dokładna przyczyna pożaru nie jest znana. To będzie ustalał już biegły z zakresu pożarnictwa oraz policja.

O sprawie poinformowana została gmina Świdnica. Na miejscu pożaru zjawiła się między innymi wójt Izabela Mazurkiewicz-Kąkol.

Godzina 18:00: Działania strażaków zostały zakończone. Ostatni zastęp odjechał już z miejsca pożaru.

Przeczytaj też: Pożar koło Lubska. Płonęły trawy i trzciny. Wezwano samolot gaśniczy (ZDJĘCIA)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u