Groźny wypadek koło Żagania. Trzy osoby zostały ranne. W akcji śmigłowiec LPR (ZDJĘCIA)

10 kwiecień 2023
Groźny wypadek koło Żagania. Trzy osoby zostały ranne Fot. KP PSP Żagań

Wypadek koło Żagania. Na wojewódzkiej "296" zderzyły się dwa samochody osobowe. Trzy osoby zostały poszkodowane. Trasa jest zablokowana.

Zgłoszenie o wypadku wpłynęło do żagańskich służb ratowniczych w poniedziałek, 10 kwietnia, około godziny 17:00.

Na 22-kilometrze drogi wojewódzkiej nr 296 na odcinku Żagań - Kożuchów zderzyły się dwa samochody osobowe. Następnie oba pojazdy wypadły z drogi, natomiast jeden z nich dodatkowo przewrócił się na dach.

Trzy osoby ranne

Na miejsce wysłano dwa zastępy straży pożarnej z Żagania oraz dwa samochody z OSP Dzietrzychowice i OSP Jelenin. Wezwano także dwa naziemne zespoły pogotowia ratunkowego, patrol policji oraz śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego z Zielonej Góry.

- W wyniku wypadku trzy osoby zostały poszkodowane - informuje mł. bryg. Paweł Grzymała, rzecznik żagańskich strażaków. Jak ustalił NewsLubuski.pl, poszkodowani trafili do szpitali w Zielonej Górze oraz Żaganiu.

Droga wojewódzka nr 296 jest zablokowana. Wszystkie przyczyny i okoliczności zdarzenia ustalają teraz policjanci. Objazd możliwy jest przez miejscowość Bożnów lub Dzietrzychowice.

Aktualizacja: Droga została odblokowana.

Przeczytaj też: Strażacy polewali domy w lany poniedziałek. To był śmigus-dyngus w pełnej krasie! (ZDJĘCIA)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u