Akcja policji na drogach w Lubuskiem. Dziś posypią się mandaty (ZDJĘCIA)

12 kwiecień 2023
Autor: 
Akcja policji na drogach w Lubuskiem. Dziś posypią się mandaty Fot. KWP Gorzów Wlkp, KPP Wschowa

Lubuska Policja od rana prowadzi dziś działania "Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego". Mundurowi prowadzą kontrole w rejonie przejść dla pieszych. Akcja policji na drogach potrwa do wieczora.

Policja w całej Polsce prowadzi dziś, 12 kwietnia, akcję pod hasłem "Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego". W akcji uczestniczą także funkcjonariusze z lubuskich Wydziałów Ruchu Drogowego, którzy pojawiają się w miejscach, gdzie najczęściej dochodzi do wypadków z udziałem pieszych i rowerzystów, czyli w pobliżu przejść dla pieszych, przejazdów rowerowych oraz ruchliwych ulic.

- Nieustąpienie pierwszeństwa pieszemu wchodzącemu na przejście czy znajdującemu się na nim, wyprzedzanie przed przejściem czy też omijanie pojazdu, który zatrzymał się w celu ustąpienia pierwszeństwa pieszemu, to główne przyczyny wypadków powstałych z winy kierowców stwarzające ryzyko potrącenia - informuje Komenda Główna Policji.

Dziś posypią się mandaty

Działania "Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego" prowadzone są od wczesnych godzin rannych i potrwają aż do wieczora. I tak przez cały dzień mandatów powinni obawiać się wszyscy, którzy postąpią niezgodnie z przepisami, czyli zarówno kierowcy pojazdów, jak i piesi czy rowerzyści.

- Do monitorowania zachowań pieszych, rowerzystów, a także kierujących pojazdami mechanicznymi policjanci wykorzystują między innymi drona. Kiedy operatorzy drona dostrzegą przypadki łamania prawa, przekazują informację do najbliższego patrolu, który może natychmiast interweniować - informuje mł. asp. Mateusz Sławek z Lubuskiej Policji.

Akcja NURD prowadzona jest dziś między innymi na terenie powiatu wschowskiego. - Każdego dnia w Polsce dochodzi do potrąceń niechronionych uczestników ruchu drogowego. Skutki bywają różne. Sprawcami mogą być zarówno kierujący jak i sami piesi - zaznacza nadkom. Maja Piwowarska, rzecznik policji we Wschowie.

Przeczytaj też: Wypadek koło Jasienia. Czołówka osobówek. W akcji śmigłowiec LPR (ZDJĘCIA)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u