"Horror w Międzyrzeczu. Z zimną krwią zamordował żonę i córeczki". Policja: "To fake news!"

18 kwiecień 2023
Autor: 
"Z zimną krwią zamordował żonę i córeczki". Policja: "To fake news!" Redakcja

"Horror w Międzyrzeczu. Z zimną krwią zamordował żonę i córeczki". Takie wpisy pojawiały się w mediach społecznościowych. Policja podkreśla, że to fake news.

W mediach społecznościowych zawrzało, gdy pojawiła się informacja o morderstwie w Międzyrzeczu. "Horror w Międzyrzeczu. Z zimną krwią zamordował żonę i córeczki. Nagrał to i wrzucił do internetu" - tak brzmiał tytuł wpisu.

Dramatycznie brzmiąca informacja zawierała podejrzany link zachęcający do kliknięcia i obejrzenia scen zbrodni. Sprawą zainteresowała się Komenda Powiatowa Policji w Międzyrzeczu.

Morderstwo w Międzyrzeczu - to fake news

Międzyrzeczka policja stanowczo dementuje informację, która pojawiła się w sieci. Sytuacja w ogóle nie miała miejsca.

- Apelujemy do wszystkich o rozwagę i ostrożność, ponieważ takie ogłoszenia to fake newsy, czyli nieprawdziwe wiadomości, publikowane w celu osiągnięcia korzyści przez nieuczciwe osoby. Celowo używane są w nich chwytliwe nagłówki, by przyciągnąć uwagę czytającego. Wystarczy chwila zastanowienia, aby stwierdzić, że strona, na której rzekomo są umieszczone informacje o całym zdarzeniu jest podejrzana - podkreśla mł. asp. Mateusz Maksimczyk, rzecznik policji w Międzyrzeczu.

Mundurowi zaznaczają, iż klikając w takie linki możemy paść ofiarą cyberprzestępców, których celem jest na przykład zdobycie danych do naszych kont i haseł.

Przeczytaj też: "Na rondzie prosto" - szaleńcza jazda pijanego kierowcy w Nowej Soli. Miał ponad 2 promile (ZDJĘCIA)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u