Wpadł obywatel Ukrainy z fałszywym prawem jazdy. "Nie przyznał się do winy"

05 maj 2023
Autor: 
Wpadł obywatel Ukrainy z fałszywym prawem jazdy Fot. NOSG

Straż Graniczna zatrzymała obywatela Ukrainy w rejonie Tuplic. Mężczyzna okazał do kontroli fałszywe prawo jazdy. Cudzoziemcowi postawiono już zarzut.

W czwartkowy poranek, 4 maja, funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Tuplicach (powiat żarski) jak co dzień patrolowali swój rejon pracy. W trakcie służby jeden z patroli zatrzymał do kontroli drogowej samochód osobowy na polskich tablicach rejestracyjnych.

Mundurowi postanowili wylegitymować mężczyznę. Kierowcą pojazdu okazał się 38-letni Ukrainiec. Kontrola pobytu wykazała, że przebywał on w Polsce legalnie. Ponadto cudzoziemiec okazał do kontroli ukraińskie prawo jazdy.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

Dziecko samowolnie opuściło przedszkole. Nikt tego nie zauważył

Miał fałszywe prawo jazdy

- Dokument natychmiast wzbudził u funkcjonariuszy Straży Granicznej zastrzeżenia co do jego autentyczności, gdyż znacząco odbiegał od obowiązującego wzoru. Brak odpowiednich zabezpieczeń oraz zastosowanie odmiennych technik druku świadczyły o tym, że jest on podrobiony na wzór autentycznego dokumentu - relacjonuje ppor. SG Paweł Biskupik, rzecznik Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej.

Mężczyzna został zatrzymany. Jednocześnie mundurowi rozpoczęli postępowanie karne i przedstawili mu zarzut posłużenia się podrobionym dokumentem.

- Cudzoziemiec nie przyznał się do winy. Dokonano zabezpieczenia majątkowego na poczet przyszłej kary w wysokości tysiąca złotych. W chwili obecnej trwają dalsze czynności z udziałem tłumacza - informuje ppor. SG Biskupik.

Jaka kara może spotkać teraz 38-letniego obywatela Ukrainy za fałszywe prawo jazdy? Grozi mu grzywna, ograniczenie wolności lub pozbawienie wolności od 3 miesięcy do nawet 5 lat.

Przeczytaj też: Wypadek w Zielonej Górze. Osobówka uderzyła w motocyklistę. Zobacz nagranie z monitoringu


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u