"Trzeźwy poranek" koło Zielonej Góry. Wpadło dwóch kierowców na "podwójnym gazie" (ZDJĘCIA)

08 maj 2023
Autor: 
"Trzeźwy poranek" koło Zielonej Góry. Wpadło dwóch kierowców Fot. KMP Zielona Góra

Policjanci z Zielonej Góry przeprowadzili dziś akcję "Trzeźwy poranek" na krajowej "32" koło Wilkanowa. Wpadło dwóch kierowców, którzy byli pod wpływem alkoholu.

Mimo licznych kontroli i zaostrzania kar policja praktycznie każdego dnia zatrzymuje pijanych kierowców. Nie inaczej było dziś, 8 maja. Policjanci z zielonogórskiego Wydziału Ruchu Drogowego przeprowadzili działania "Trzeźwy poranek".

Akcja policji ruszyła już o godzinie 5:00 i trwała do 7:00. Patrole rozstawiły się na terenie gminy Świdnica na drodze krajowej nr 32, a dokładniej na rondzie łączącym krajówkę z drogą do Wilkanowa i Słonego.

Wpadło dwóch kierowców

Łącznie w trakcie działań mundurowi skontrolowali trzeźwość ponad 600 kierowców. Zatrzymani zostali dwaj mężczyźni, którzy prowadzili samochody pod wpływem alkoholu.

- To 63-latek kierujący Mazdą, który miał w organizmie 0,48 promila oraz kierujący Volkswagenem 39-latek mający w organizmie ponad 1 promil alkoholu - relacjonuje podinsp. Małgorzata Stanisławska, rzecznik policji w Zielonej Górze.

Jazda pod wpływem alkoholu - co grozi?

Przypominamy, że kierowanie w stanie nietrzeźwości (powyżej 0,5 promila) to przestępstwo. Grozi za to kara do 2 lat pozbawienia wolności oraz zakaz prowadzenia pojazdów od 3 do nawet 15 lat. Ponadto kierowca musi zapłacić co najmniej 5 tysięcy złotych na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym i Pomocy Postpenitencjarnej.

Jazda w stanie po spożyciu alkoholu to z kolei wykroczenie. Wówczas kierowcy muszą liczyć się z grzywną od 50 do 5000 złotych i dopisaniem do swoich kont 15 punktów karnych. Ponadto grozi im zakaz prowadzenia pojazdów od 6 miesięcy do 3 lat.

Przeczytaj też: Masowo kradli kable w okolicach Sulechowa i Zielonej Góry. Policja zatrzymała cztery osoby


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u