Kierowca ciężarówki nie potrafił utrzymać toru jazdy na trasie S3. Wcześniej zażył leki

09 maj 2023
Kierowca ciężarówki nie potrafił utrzymać toru jazdy na trasie S3 Fot. ITD Gorzów Wielkopolski

Zażył leki i prowadził ciężarówkę. Na trasie S3 nie potrafił utrzymać toru jazdy, dlatego inni kierowcy powiadomili służby.

Sytuacja miała miejsce w poniedziałek, 8 maja, na trasie S3. Funkcjonariusze Inspekcji Transportu Drogowego oraz policjanci z Gorzowa Wielkopolskiego prowadzili działania na ekspresówce w rejonie miasta. W trakcie czynności otrzymali informację, że drogą porusza się kierowca ciężarówki, który dziwnie się zachowuje.

- Mundurowi zostali poinformowani przez kierowców jadących w kierunku Szczecina, że od strony Gorzowa jedzie ciężarówka z drewnem, której kierowca nie potrafi utrzymać toru jazdy - informują inspektorzy z ITD Gorzów Wielkopolski.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

Dramatyczne sceny w Zielonej Górze. Pies zagryzł psa.

Zażył leki i prowadził ciężarówkę

Funkcjonariuszom udało się zlokalizować ciężarówkę i zatrzymać ją do kontroli. Podejrzenia innych kierowców potwierdziły się już gdy szofer zjeżdżał z trasy S3 na punkt kontroli, ponieważ manewry wykonywał bardzo niebezpiecznie.

- Mężczyzna był trzeźwy, ale kontakt z nim był utrudniony. Okazało się, że przyczyną jego niedyspozycji były leki na wyrównanie ciśnienia, po zażyciu których źle się poczuł. Nie potrafił jednak logicznie wytłumaczyć, dlaczego kontynuował jazdę pomimo złego samopoczucia - relacjonuje Inspekcja Transportu Drogowego.

Ostatecznie kierowca otrzymał od mundurowych zakaz dalszej jazdy. O całej sytuacji powiadomiono też szefa firmy transportowej. Wszystko po to, aby skierować na miejsce kontroli innego kierowcę, którzy mógłby kontynuować przewóz drewna.

Przeczytaj też: Potrącenie 14-latki w Kargowej. Sprawca tłumaczył, że oślepiło go słońce


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u