Stał na parkingu w Słubicach bez tablic rejestracyjnych. Okazało się, że jest skradziony (ZDJĘCIA)

09 maj 2023
Autor: 
Stał na parkingu w Słubicach bez tablic rejestracyjnych Fot. NOSG

Pogranicznicy zainteresowali się samochodem, bo stał bez tablic rejestracyjnych. Szybko wyszło na jaw, że został skradziony w Niemczech. Pojazd został już zabezpieczony.

Wszystko wydarzyło się w poniedziałek, 8 maja. Patrol funkcjonariuszy ze Wspólnej Polsko-Niemieckiej Placówki w Świecku pełnił służbę na terenie Słubic. W trakcie pracy mundurowi zwrócili uwagę na samochód marki Mercedes Vito stojący na jednym z parkingów w mieście.

- Auto było zamknięte i bez oznak włamania, lecz nie miało założonych tablic rejestracyjnych. W trakcie oględzin pojazdu funkcjonariusze nabrali podejrzeń, że pojazd ten może pochodzić z kradzieży - relacjonuje ppor. SG Paweł Biskupik, rzecznik Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej.

Samochód skradziony w Niemczech

Przypuszczenia funkcjonariuszy potwierdziło sprawdzenie pojazdu w systemach informatycznych. Wówczas na jaw wyszło, iż pojazd figurował od kwietnia 2023 roku w bazach danych jako skradziony. Kradzież miała miejsce w Niemczech, a dokładniej w Berlinie.

- Podczas oględzin w bagażniku ujawniono oryginalne niemieckie tablice rejestracyjne należące do tego auta. Mercedes został zabezpieczony przez funkcjonariuszy i odholowany na parking strzeżony - informuje ppor. SG Biskupik.

Mundurowi oszacowali wartość pojazdu na 80 tysięcy złotych. Dalsze czynności w tej sprawie prowadzi policja w Słubicach. Teraz to policjanci będą ustalali przede wszystkim, kto odpowiada za kradzież samochodu.

Przeczytaj też: Kierowca ciężarówki nie potrafił utrzymać toru jazdy na trasie S3. Wcześniej zażył leki


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u